Foto hlubokých výstřihů mladých sociálních demokratek. Tak to začalo

03.11.2010 5:04

Ačkoli v úterý ParlamentníListy.cz informovaly o mizivém počtu politických kalendářů, opak je možná pravdou. Alespoň podle některých členů ČSSD, s nimiž na toto téma redakce hovořila.

Foto hlubokých výstřihů mladých sociálních demokratek. Tak to začalo
reklama

S kalendářem, jehož ústředním tématem budou političky, přišla letos v dubnu strana Věci Veřejné. V úterý naše redakce informovala o podobném záměru, který mají na triku příznivkyně KDU-ČSL. Bývalá zaměstnankyně její hlavní kanceláře a iniciátorka celé akce Lucie Kmentová k tomu prozradila: "Pokud dopadne dobře sjezd, beru to jako výzvu k resuscitaci KDU-ČSL a kamarádky vážně oslovím.

Ale zdůrazňuji - fotily bychom se v českomoravských krojích, určitě ne v Eviných rouších, plavkách, nebo v něčem tomu podobném, jako tomu bylo u Věcí veřejných. Tím bychom se držely původní myšlenky KDU-ČSL, a tou je podpora folkloru a folklorních tradic ČR."

První prý byla ČSSD

Jenže podle poslance a stínového ministra vnitra za ČSSD je to celé jinak. A na začátku všech podobných akcí prý stála právě sociální demokracie. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, kalendář s dívkami - sympatizantkami strana skutečně připravila, a to již před víc než rokem. K vidění jsou na něm dvě desítky mladých sociálních demokratek a podle Tejce šlo o velmi zdařilou akci.

"Myslím, že ten kalendář se vyvedl. Jeho výtěžek byl věnován na dobročinné účely," řekl Tejc.V případě tohoto počinu se prý jednalo se o charitativně-politický projekt, jeho účelem byla nejen propagace MSD a ČSSD, ale také pomoc nemocným dětem. Výtěžek z kalendáře byl využit ve prospěch Fakultní nemocnice Brno, konkrétně dětské onkologie a kliniky infekčních nemocí. Částku 62 500 korun nemocnice dostala na Světový den boje proti rakovině. 

Kalendář vznikl pod vedením členky Mladých sociálních demokratů Eriky Liškutínové a nafotila jej fotografka Simona Smrčková. Modelky ztvárnila ve stylu „retro" a na každé fotce nechybí ani oranžový prvek, který symbolizuje nejen současnou sociální demokracii, ale je to prý také barva pohody a dobré nálady. "Příští kalendář bude jiný, ale jaký, to neprozradím. To bude překvapení. A nebudou tam figurovat jen dívky z brněnské organizace," tvrdí Liškutínová.

Stínový ministr zdravotnictví David Rath navíc redakci přiznal, že se k něčemu podobnému schyluje také na nejvyšší úrovni opoziční strany. "Zvažujeme kalendář, kde by bylo každý měsíc patrné, o kolik a na čem Nečasova vláda obrala jednotlivé skupiny obyvatel," napsal Rath ParlamentnímListům.cz.

Mohlo by vás zajímat:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový, Tomáš Urban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …