Frajírci s pivem ve dveřích hospody. To jsou zbabělci! Babiš promluvil mimořádně k národu. Otevřeně, přímo na kameru

23.03.2020 20:52

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém mimořádném projevu ocenil občany České republiky za jejich boj s koronavirovou nákazou. Uvedl, že vláda pracuje společně s ústředním krizovým štábem nepřetržitě na zvládnutí nynější situace a požádal veřejnost o trpělivost a shovívavost. Ke kritickému nedostatku zdravotnického materiálu pronesl slova o tom, že s tímto problémem bojují i jinde po celém světě. „Prostě nejsou,“ podotkl. Za zajištění nynějších dodávek pochválil jmenovitě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a prezidenta Miloše Zemana. Padala však i slova, která chválu neobsahovala, a to kvůli lidem nedodržujícím karanténu. „To fakt nejsou žádní hrdinové, spíš zbabělci,“ rozčílil se Babiš.

Frajírci s pivem ve dveřích hospody. To jsou zbabělci! Babiš promluvil mimořádně k národu. Otevřeně, přímo na kameru
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš přednáší svůj mimořádný projev
reklama

Premiér nynější krizi označil za nejtěžší období novodobé historie naší země. „Zítra to budou dva týdny, kdy zkoušíme žít v nové, velice náročné, mimořádné situaci, nouzovém stavu,“ shrnul a poukázal, že v minulosti jsme podobné těžké časy překonali vzájemnou ohleduplností, pomocí a odvahou.

„Chci s velkou pokorou poděkovat vám – všem občanům naší země,“ pronesl šéf vlády s tím, že je na obyvatele České republiky hrdý. Uvědomuje si prý, že „lidem komplikují život“, a požádal všechny o trpělivost a shovívavost.  

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32454 lidí
Požádal též, aby občané prominuli našim politickým činitelům chyby a problémy, které zvládání koronavirové krize u nás provázejí. „Odpusťte nám prosím dílčí chyby nebo problémy. Je jich spousta. Aby ne, je to krizová situace, na kterou nebyla připravena jediná země v Evropě,“ zmínil.

Vysvětlil, že nyní vláda společně s ústředním krizovým štábem vedeným epidemiologem Romanem Prymulou pracuje na velkém množství aktivit, a to nejen spojených se zdravotní sférou, ale i s tou ekonomickou. „Beru na sebe plnou politickou odpovědnost, celá naše vláda pracuje nonstop,“ uvedl předseda vlády.

Pokud budeme dodržovat vládní opatření, jsme podle Babiše na dobré cestě současnou krizovou situaci zvládnout. „Vedeme si velice dobře a nepochybuji, že to zvládneme,“ pochválil s poukázáním na to, že porušování nynějších opatření „není žádné hrdinství“. „Jen prodlouží naprosto zásadní komplikaci života celé země,“ zdůrazňoval.

„Frajírci, co mají být v karanténě a klidně si dají společně pivo u dveří hospod, to fakt nejsou žádní hrdinové, spíš zbabělci, kteří si neumějí nic odříct ani na pár dnů,“ rozčílil se premiér. Takovéto chování označil za nezodpovědnost vůči rodinám dotyčných i vůči dalším občanům a vyzval k dodržování současných nařízení a doporučení.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Došlo i na slova ke kritickému nedostatku zdravotnického materiálu. Zmínil, že s nedostatkem roušek a respirátorů bojují po celém světě. „Prostě nejsou,“ podotkl. Některé z těchto zásob podle šéfa vlády zabavily též vlády dalších států.

Za pravidelné dodávky tohoto zdravotnického materiálu poděkoval ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) a prezidentu Miloši Zemanovi. „Chci také poděkovat všem ženám, které dnes šijí roušky,“ ocenil. Nevynechal ani zdravotníky a pracující ve složkách záchranného systému či hygieniky, prodavačky, pomáhající umělce, rodiče, seniory a vojáky. Děkovná slova šéfa vlády zamířila i veřejnoprávním médiím za pořady pro seniory.

„Jsme jedna z mála zemí, která nepromeškala čas na zavedení přísných opatření, která zamezí živelnému šíření nákazy,“ dodal a znovu ocenil všechny pomáhající lidi v naší zemi. „Jsme v tom společně a já jsem tu pro každého z vás kdykoliv,“ poznačil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naléhavá prosba na Babiše. Vy to sám neuřídíte, varuje odborník

6:11 Naléhavá prosba na Babiše. Vy to sám neuřídíte, varuje odborník

Tomáš Šebek pracuje jako lékař v pražské Nemocnici na Františku, má však zkušenosti i z projektů nez…