Francie: Útoků na kostely přibývá, hlásilo křesťanské rádio 6. dubna

16. 4. 2019 6:26

Francouzskou metropoli Paříž ochromil požár pařížské katedrály Notre-Dame. Plameny se podařilo v noci dostat pod kontrolu a částečně uhasit. Objevují se již i první nabídky finanční pomoci na její obnovu. I když rádio Proglas v minulých dnech upozorňovalo na množící se útoky na francouzské kostely, za požárem Notre-Dame podle všeho žhářství či souvislost s terorismem nestojí.

Francie: Útoků na kostely přibývá, hlásilo křesťanské rádio 6. dubna
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Francie, o to tu jde
reklama

Oheň francouzskou gotickou katedrálu zachvátil včera v 18:50 hodin. Na místo dorazil mimo jiné i francouzský prezident Emmanuel Macron, jenž zrušil svůj projev k národu, který měl mít večer k jinému tématu. Slíbil Francouzům, že se katedrála znovu vybuduje. 

Anketa

Prospívá Vratislav Mynář prezidentu Zemanovi?

20%
80%
hlasovalo: 2235 lidí

Původní text ZDE

Přesná příčina požáru zatím není známá. Francouzská média citují zástupce pařížských hasičů, podle kterých by mohl souviset s projektem renovace špičky kostelní věže za šest milionů eur. Žhářství či souvislost s terorismem byly vyloučeny. 

Slavná stavba přišla při ohni o část střechy, zřítila se také její štíhlá prostřední věž. Konstrukci stavby se hasičům podařilo uchránit. S plameny bojovalo na místě kolem 440 hasičů. 

Francie se však s útoky na křesťanské kostely v uplynulých měsících potýkala. Uvedl to 6. dubna server rádia Proglas. „Od února, přes celý březen i nyní v dubnu se v chrámech v různých částech Francie objevují zničené kříže, otevřené a znesvěcené svatostánky, loupeže pokladniček, poškozené omítky a dochází i k požárům,“ informoval tehdy, že ve Francii došlo celkem k 65 vážným činům. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechá si Hamáček líbit všechno? Potopená ČSSD, zaznělo

16:51 Nechá si Hamáček líbit všechno? Potopená ČSSD, zaznělo

Komentátor deníku Forum24 Jiří Sezemský se zaměřil na předsedu ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka. …