František Laudát přeje do nového roku: Je na nás tlak, ale nesmíme podlehnout jako v roce 38 nebo 68

01.01.2021 16:22

Česko má za sebou jeden z nejsložitějších roků a stále nemá zdaleka vyhráno. Nad koronavirovou krizi se na svém facebooku zamýšlí bývalý poslanec TOP 09 František Laudát. „Nejúčinnějším nástrojem, jak v krizi uspět, je zachovat chladnou hlavu,“ píše současný předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN).

František Laudát přeje do nového roku: Je na nás tlak, ale nesmíme podlehnout jako v roce 38 nebo 68
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Laudát si je vědom, že nás čeká ještě mnoho těžkostí, provázet je však bude i naděje do budoucna. „Mnoho let jsme do něj (do nového roku) nevstupovali s takovou nejistotou, obavami z budoucnosti, ale i s nadějemi, že nastane změna k lepšímu,“ píše ve svém facebookovém komentáři.

Příchází s receptem, jak by naše země mohla s krizí poprat. „Nejúčinnějším nástrojem, jak v krizi uspět, je zachovat chladnou hlavu, začít kriticky přemýšlet o cestách, jak problémy řešit,“ připomíná Laudát.

Naopak, co by přispělo ke zhoršení situace: „Nejhorší je začít se bát, podléhat nátlaku, panice, řadit se do houfu v očekávání kolektivní ochrany a raději se do ničeho nemíchat,“ myslí si.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

S varovným ukazováčkem poukazuje na některé historické milníky, kdy někteří podobnému tlaku podlehli. „Tohle udělali někteří naši předkové v roce 38, 48, 68. Nedělejme to s naší historickou zkušeností v roce 2021. Naše svoboda a demokracie bude tak silná, jak silní a vnitřně svobodní budeme my,“ věří Laudát.

Rok 2020 lidem mnoho vzal, včetně životů, s pozůstalými Laudát soucítí a vzkazuje: „Všem těm, kterým u novoročního stolu chyběli poprvé v životě, a už navždy, jejich blízcí, přeji, aby se se ztrátou rychle vyrovnali a naplňovali jejich sny, které už nestihli realizovat,“ uzavírá Laudát a jménem Klubu angažovaných nestraníků i jménem svým všem přeje klidný a úspěšný nový rok 2021.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…