Frýdek-Místek povede koalice tří stran, včetně Babišova hnutí

20. 10. 2014 11:27

Frýdek-Místek povede koalice hnutí ANO, KDU-ČSL a Naše město F-M. Ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu má 25 křesel. Primátor bude z hnutí ANO. ČTK to dnes řekl lídr frýdecko-místeckého ANO Radim Vrbata. ČSSD, která byla ve vedení města v předchozích 16 letech, míří do opozice. „Vznikla dohoda mezi Naším městem, KDU-ČSL a hnutím ANO s tím, že vytvoříme koaliční smlouvu a že bychom chtěli vytvořit stabilní radu a vedení v zastupitelstvu," řekl Vrbata.

Frýdek-Místek povede koalice tří stran, včetně Babišova hnutí
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek
reklama

O společném programu podle něj strany jednaly prakticky celý týden. „Myslím, že tam nebudeme mít žádný rozpor," řekl lídr hnutí ANO. Program chce zveřejnit, až bude koaliční smlouva hotova.

Vyřešené už je rozdělení pozic v radě. „ANO má pozici primátora, jednoho náměstka, Naše město má pozici dvou náměstků a KDU-ČSL jednoho náměstka s tím, že ANO má šest radních, Naše město má tři radní a KDU-ČSL má dva radní," řekl Vrbata. O tom, kdo bude primátorem, teprve rozhodne klub zastupitelů ANO.

Z bývalé koalice zůstane ve vedení města jen KDU-ČSL

ANO získalo ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu 15 křesel. Druhá ČSSD bude mít 12 zastupitelů, po šesti mandátech mají Naše město F-M a KSČM, čtyři křesla patří KDU-ČSL. Po volbách v roce 2010 vedla město koalice ČSSD, KDU-ČSL a Věcí veřejných.

„Je to realita. Aspoň se vyjasnila situace, která tady bude. Hlavně to musí být výhodné pro město," řekla Eva Richtrová, která vedla kandidátku ČSSD. Sociální demokraté letos přišli v zastupitelstvu o třetinu mandátů. Richtrová řekla, že po problémech, které v minulých letech ve městě byly, je zisk 12 mandátů možná i nad očekávání. Policie řadu lidí z vedení města obvinila například ze zneužití pravomoci úřední osoby. Obžalobě čelí i dosavadní primátor Michal Pobucký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

13:04 Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a Novotný

ANKETA „Jen se zase pár magorů pokouší zviditelnit,“ reaguje na iniciativu hnutí STAN vůči předsedov…