Fukušimská tragédie u nás nehrozí, ubezpečuje ředitel Temelína

22.06.2012 19:07 | Zprávy
autor: mp

Ekologičtí aktivisté znovu protestovali proti dostavbě dvou bloků jaderné elektrárny Temelín. Proč nyní? Podle ředitele Temelína Miloše Štěpanovského, který aktivisty i pochválil, by totiž o dostavbě mohlo být rozhodnuto do konce roku. Ředitel také ujišťuje, že v Česku nehrozí opakování tragédie z Fukušimi, ani přílišná energetická závislost na Rusku.

Fukušimská tragédie u nás nehrozí, ubezpečuje ředitel Temelína
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín

Co bude dál s jadernou elektrárnou Temelín? V pořadu Interview ČT24 České televize na tuto otázku odpovídal ředitel jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský, který hned v úvodu pořadu ocenil přístupu protijaderných aktivistů, kteří jsou diskusím přístupnější než dříve. Otázkou zůstává, zda aktivisté hodnotí stejně temelínského ředitele.

Co když do Temelína narazí letadlo?

„Bezpečnost projektu je založena na mnoha faktorech. I když by došlo k té nejhorší havárii jako ve Fukušimě, tak říkáme, že nedojde k ohrožení prostředí dál než osm set metrů od elektrárny. Takto je náš projekt bezpečný,“ uvedl Štěpanovský s tím, že elektrárna je postavena tak, aby k havárii nedošlo, a kdyby k ní náhodou došlo, tak prakticky neovlivní okolí.

Je např. propočítána i varianta, že by do elektrárny narazilo letadlo. „Temelín, tak jak ho znám já, by tím nárazem došlo k poškození některých částí, ale nedošlo by k poškození té stěžejní jaderné části,“ zdůrazňuje ředitel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…