Fulnek jako první soutěžil v e-aukci bankovní úvěr pro město

5. 9. 2012 20:32

Město Fulnek pravidelně využívá k řešení veřejných zakázek systém elektronických aukcí. Snaží se tak zprůhlednit jejich zadávání a zároveň dosáhnout maximálních možných úspor, což se městu úspěšně daří. Nyní se vedení Fulneku rozhodlo uspořádat aukci na poskytovatele kontokorentního úvěru a uvěrového rámce. A dosáhlo tak výrazně nižší úrokové sazby. V České republice tak proběhla snad úplně první e-aukce města na finanční služby.

Fulnek jako první soutěžil v e-aukci bankovní úvěr pro město
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

„Město Fulnek se stává průkopníkem. Je to první elektronické výběrové řízení na poskytovatele úvěrových služeb pro město,“ říká ředitel společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar. Samotná e-aukce probíhala přesně půl hodiny, během které se městu podařilo dosáhnout na kontokorentním úvěru roční úrokové sazby ve výši 3,39 procenta. U úvěrového rámce bylo dosaženo roční úrokové sazby 3,07 procenta. „Elektronická aukce je samozřejmě jen třešinkou na dortu v rámci celého systému, který zajišťuje nejen dynamické porovnání nabídek formou e-aukce, ale i elektronizaci celého procesu veřejné zakázky a průběh v souladu s aktuálně platnou legislativou,“ dodává Vítězslav Grygar.

„Jsme velice rádi, že se formou elektronické aukce podařilo získat pro město tak výhodný úrok,“ míní starostka Fulneku Jana Mocová. Město chce nyní finanční prostředky z úvěru použít především na dofinancování akcí, na které již získali dotace. „Jedná se například o dofinancování projektu Vodovod  Fulnek - Vlkovice,  Energetické úspory objektu Základní školy J.A.Komenského, nebo třeba Modernizace dětských hřišť, upřesňuje starostka Fulneku.

Princip soutěžení veřejných zakázek prostřednictvím elektronických aukcí městu vyhovuje a přinesl mu již nemalé úspory. Vedení Fulneku chce tedy v nastoleném trendu i nadále pokračovat. „Systém elektronických aukcí máme v plánu využít i na nákup kancelářských potřeb, potravin do školních jídelen a dalších služeb, které lze tímto způsobem pořídit za výrazně sníženou cenu,“ hovoří o svých záměrech Jana Mocová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se bojí, tuší Šídlo. Covid prý udělá své

21:23 Babiš se bojí, tuší Šídlo. Covid prý udělá své

Hosty moderátora Jana Bumby na Českém rozhlasu byli v předvolební debatě ústavní právník Jan Kysela,…