Gajdůšková chce koalici s ANO a lidovci. A restituce se prý bez dohody s církvemi nevyřeší

13.11.2013 19:21

Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková v ČT prozradila, že si nedovede představit žádný jiný model povolební spolupráce než ten na půdorysu ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Gajdůšková chce koalici s ANO a lidovci. A restituce se prý bez dohody s církvemi nevyřeší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Gajdůšková

Důvodem je i nebývale vysoká míra shody programů těchto tří stran. „To, co ve volbách vyhrálo, byl program sociální demokracie, protože, když se podíváte na program ANO i lidovců, tak 80 procent je společných. Shoda je taková, jaká dosud u minulých koalic nikdy nebyla,“ pochvalovala si.

Komunistický návrh je populistický

Podle Gajdůškové už se chystá jednání předsedy ČSSD s církvemi o revizi restitucí. Připouští, že bez souhlasu církví nelze žádné změny provést. „Podstatné je, že církevní restituce byly projednány i Ústavním soudem, že byly uzavřeny smlouvy a my jsme právní stát. Proto je obtížné dělat nějaké změny. To, oč nám jde, je, aby dopady na státní rozpočet byly co nejmenší. Je tam množství cest, jak to udělat. My to ale musíme dojednat s církvemi, proto je to tak obtížné,“ vysvětlila Gajdůšková. Proto nepovažuje komunistický návrh o referendu za reálný a vnímá ho jako populismus.

Pozitivně zhodnotila i středeční schůzku prezidenta Miloše Zemana s Bohuslavem Sobotkou. „Myslím, že schůzka splnila, co se od ní očekávalo,“ uvedla. A dodala, že vztahy s hlavou státu nejsou špatné. „Pan prezident je nejvyšším ústavním činitelem, sociální demokracie je největší politickou stranou - ty vztahy jsou korektní,“ prohlásila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…