Gayové, lesby, bisexuálové, transsexuálové, migranti a Romové se v Česku trápí, píše Rada Evropy

08.12.2020 12:27 | Zprávy

Evropská komise proti rasismu a netoleranci (ECRI), která je orgánem pro sledování lidských práv Rady Evropy, vyzvala představitele České republiky, aby se zasadili o přijetí strategie na zlepšení postavení gayů a leseb v české společnosti. Stejně tak by prý měly skončit všechny formy segregace romských dětí.

Gayové, lesby, bisexuálové, transsexuálové, migranti a Romové se v Česku trápí, píše Rada Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii koronaviru. Místo něj vypluly na Vltavu s LGBT komunitou lodě

České úřady obdržely podle ČTK výzvu od Evropské komise proti rasismu a netoleranci (ECRI), aby přijaly strategii pro zlepšení postavení LGBT komunity, komunity gayů, leseb, bisexuálů i transsexuálů, v české společnosti. V Česku je podle ECRI problém nejen v tom, že neexistuje uvedená strategie, ale i to, že si vláda neanalyzuje, zda dochází k diskriminaci těchto osob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

10:34 Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

Ekonom a jednička kandidátky SPD v Jihomoravském kraji Miroslav Ševčík (nestr. za Trikoloru) se na C…