Gazdík: Bárta je můj kolega. Pokud vypluje další špína, bude to těžké

06.03.2012 9:07

Většina politiků se nechce příliš vyjadřovat k probíhajícímu soudnímu řízení s poslancem Vítem Bártou (VV). Prohlašují, že jde především o vnitřní záležitost nejmenší vládní strany. Podobný postoj zastává také předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík, který však také vyjadřuje nelibost nad tím, že soud poškozuje v zásadě všechny politiky a VV se budou muset jednoho dne rozhodnout, do kdy je na koaličních jednáních bude zastupovat i Bárta. Zprávu přináší dnešní Právo.

Gazdík: Bárta je můj kolega. Pokud vypluje další špína, bude to těžké
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„Je to vnitřní věc VV a také jejich ostuda,“ míní šéf poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík. Zároveň ovšem připustil, že aktuální soud vrhá stín na vládu jako celek, ale poškozuje vlastně i opozici, protože přitom dochází k házení všech politiků do jednoho pytle.

Další spolupráce může být obtížná

Bárta je předsedou poslaneckého klubu VV a z této pozice je Gazdíkovým blízkým kolegou, ale je otázka, jak dlouho bude toto tvrzení ještě platit. Gazdík se totiž domnívá, že by další spolupráce s Bártou mohla být obtížná, zvlášť pokud před soudem vyplují na povrch další skandály.

„Je to můj nejbližší kolega a umím si představit, že v určité chvíli může být spolupráce obtížná,“ říká Gazdík. Soud navíc podle jeho názoru oslabuje pozici nejmenší vládní strany jako celku, VV se cítí nejisté a při koaličních jednáních dělají zoufalé kroky. Gazdík však doufá, že se celá situace uklidní a koalice svorně prosadí další nezbytné škrty.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

6:30 Exprezident Klaus udeřil na ČT: Skandální. Kulturní neomarxistická propaganda! Toto přebírají z německé televize

Exprezident Václav Klaus v textu pro páteční MF Dnes napsal, že donedávna netušil, jak Česká televiz…