Gazdík: Ne, nerozpadáme se. Nevěřte novinám

10.08.2012 10:01

Médii proběhla zpráva, že po třech letech partnerství TOP 09 a Starostů hrozí, že se strany rozejdou. Uvnitř hnutí se množí spory a nespokojenost. Mnozí starostové si stěžují, že jim kvůli působení ve vládě klesá v obcích popularita, neshody zesílila i kauza Vlasty Parkanové. Napsal server iDnes.cz.

Gazdík: Ne, nerozpadáme se. Nevěřte novinám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Na konci roku stranám vyprší smlouva o spolupráci. "Je potřeba vážně diskutovat o tom, zda společně pokračovat, či ne. Pokud se rozejdeme, tak v přátelském duchu," řekl serveru místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Gazdík: Je to blábol

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík toto tvrzení médií zcela odmítá. Na svém oficiálním facebookovém profilu píše: "Větší blábol a snůšku polopravd jsem dlouho nečetl!!! VAROVÁNÍ: Nevěřte všemu, co píší v MF Dnes," upozorňuje Gazdík.

Oficiální prohlášení se objevilo i na webových stránkách TOP 09. Podepsáno je Gazdíkem a ministrem financí Miroslavem Kalouskem.

TOP 09 a Starostové se neštěpí

"Skutečnost, že náš poslanecký klub je v Poslanecké sněmovně jediný bez vnitřních rozporů a frakcí, je zjevně trnem v oku nejen politické konkurenci, ale i některým senzacechtivým novinářům," píší politici.

Vrcholem této dle jejich slov neférové novinářské práce jsou články v dnešní MF Dnes "TOP 09 a Starostové se štěpí. Rozhodnou volby" a "TOP 09 se štěpí".

"Kategoricky prohlašujeme, že tomu tak není. 41 poslanců zvolených na kandidátkách TOP 09 bude jednotně podporovat programové prohlášení vlády po celé volební období. Stejně tak se budou chovat v krajských zastupitelstvech zastupitelé zvolení na koaličních kandidátkách TOP 09 a STAN," stojí v prohlášení s dodatkem, že na úterý je svoláno jednání obou stran, kde se společně ohradí vůči nehorázné mediální manipulaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…