Gazdík: Vojtěch měl dávno odstoupit. Babiš mu ale potřebuje nadávat

26. 8. 2020 11:52

Ministr Adam Vojtěch měl už dávno odstoupit. Bohužel ale premiéru Babišovi vyhovuje v roli, kdy na něj může házet všechna selhání a ponižovat jej na veřejnosti. Takže konec šéfa resortu zdravotnictví nemůžeme očekávat, napsal čtenáři ParlamentníchListů.cz Petr Gazdík.

Gazdík: Vojtěch měl dávno odstoupit. Babiš mu ale potřebuje nadávat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík vedl delší řeč s argumenty proti zákonu o EET
reklama

Poslanec a bývalý předseda hnutí STAN Petr Gazdík si našel čas na odpovědi čtenářům ParlamentníchListů.cz. Zareagoval i na tazatele, který vyjádřil pochybnosti, zda plán koalice „všichni proti Babišovi“ má vůbec šanci premiéra skutečně porazit. „Když sečtu teď poslance ODS, Pirátů, Lidovců, Topky a Starostů, dohromady máte stále míň poslanců než ANO. A když utvoříte koalici asi nebudete moc naplno prosazovat svůj program, protože budete moci dělat ústupky a ve finále by se tak mohla oslabit i pozice opozice,“ obával se čtenář.

Anketa

Máte důvěru ve zdraví prezidenta Zemana? (Ptáme se od 26.8.2020)

86%
14%
hlasovalo: 8612 lidí

Gazdík jej ujistil, že koalice není hotová věc a nejlepší řešení se stále hledá. Jak pro voliče, kterým tato vláda vadí, tak pro ty, kteří začínají pochybovat teprve nyní.

„Jsem učitel matematiky, ale teď nechám matematiku stranou a nebudu sčítat procenta pro jednotlivé strany. Jsem přesvědčen, že můžeme uspět, když nabídneme voličům vizi pro ně i pro jejich děti,“ myslí si Gazdík.

Za takovou vizi považuje dobrou zemi pro život, kvalitní vzdělání, a také zemi, kde „krádež nebo korupce je sprosté slovo a ne způsob přežívání“.

Občanovi to nedalo, a poslal ještě doplňující dotaz. Obává se hlavně široké koalice. „Babiš dokonale ovládá PR, když si přivlastňuje i úspěchy jiných,“ varoval Gazdíka. Proto by podle něj opozice spíše než na koalicích měla zapracovat na propagaci a otevřít se lidem. Má totiž pocit, že dnešní opozice o žádné nové voliče neusiluje.

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví? (Ptáme se od 25. 8. 2020)

66%
34%
hlasovalo: 13311 lidí

„Naprosto s vámi souhlasím, že široká koalice by musela hlavně dávat smysl - nestačí, aby se „všichni spojili proti jednomu”. Především musíme voličům nabídnout smysluplnou vizi, co bychom my dělali lépe,“ přitakal Gazdík. Je podle něj třeba vytvořit pozitivní program a právě pro něj se teď v opozici hledá ten nejlepší formát.

Jiný čtenář zase chtěl znát Gazdíkův názor na působení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a zda by neměl odstoupit, když chce „od září zase omezovat lidi“.

„Měl a už jsem ho k tomu i veřejně vyzval,“ souhlasil Petr Gazdík. Obává se ale, že Andrej Babiš Vojtěcha neodvolá, protože musí mít někoho, na koho bude selhání házet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …