Gazdík a „Míša“ od Hlubučka: Nebyli jsme spolu na dovolené. Tak ne v létě. Ukazoval jsem mu větrolamy...

17.6.2022 5:41 odp.

Podle policejního usnesení ministr školství Petr Gazdík (STAN) měl řešit mediální obraz hnutí s obviněným zlínským podnikatelem Michalem Redlem, komunikovat měli spolu skrze speciální šifrované telefony, uvádějí Novinky. V usnesení se píše také o společné dovolené Gazdíka, Redla i bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka; ministr to popírá.

Gazdík a „Míša“ od Hlubučka: Nebyli jsme spolu na dovolené. Tak ne v létě. Ukazoval jsem mu větrolamy...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík

„Michal Redl komunikuje zcela běžně prostřednictvím mobilního telefonu s kryptografickou ochranou s místopředsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem,“ stojí v policejním usnesení, které mají Novinky k dispozici. Redl je spolu s Petrem Hlubučkem mezi lidmi obviněnými v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP).
 
Redl je od středy vyšetřován jako jedna z hlavních tváří organizované skupiny kolem (dnes již bývalého) pražského náměstka Petra Hlubučka. Ve skupině, jejíž část v pátek skončila ve vazbě, měl přezdívku „Míša“ či „Mišák“.
 
Podle policie s Gazdíkem řešil 22. dubna loňského roku mediální obraz hnutí STAN. Společně si domlouvali osobní setkání na 13. listopad 2021 v Suché Lozi, kde je Gazdík místostarostou, které se uskutečnilo. Další schůzku si domluvili na 8. prosince, podle záznamů policie tehdy Redl ujišťoval současného ministra školství, že „jde o absolutně zabezpečenou kancelář“.
 
Setkání v Suché Lozi Gazdík popsal takto: „Pan Redl přijel s kolegou, tak ho nebudu vyhánět. Ukazoval jsem mu větrolamy a podobné věci“.
 
  • Původní zdroj ZDE
V usnesení také stojí, že v roce 2016 se měl Redl s Gazdíkem setkat na dovolené v rakouských Alpách „Prostřednictvím sledování Redlova e-mailu byly zajištěny dokumenty týkající se společné dovolené,“ uvádí policie. Na dovolené byla dle policie Gazdíkova a Redlova rodina, rodina podnikatele Pavla Kose a také europoslanec Stanislav Polčák. 
 
 
Gazdík společnou dovolenou vyvracel ve čtvrtek na svém twitteru. „Nebyl jsem na dovolené s Michalem Redlem. Na horách na pozvání Stanislava Polčáka jsem byl s rodinou. Redla jsem v té době znal jen od vidění,“ uvedl Gazdík v reakci na informace Deníku N.
 
Společné pracovní a společenské kontakty Gazdík přiznal. „Ty jsem nikdy nepopíral. Popírám, že by ale jakkoliv zasahoval do rozhodování STAN,“ dodal ministr školství.
Ve zmíněném rozhovoru pro Deník N se Gazdík zamotal do vysvětlování své dovolené, na které byl v Rakousku i Redl. Nejprve setkání na dovolené popřel, pak vysvětloval, že myslel dovolenou letní, a nakonec tvrdil, že pan Redl asi přijel jen navštívit europoslance Polčáka, se kterým tam byl.
 
K jeho vysvětlování měl co říci i ekonomický novinář Miroslav Motejlek.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…