Gazdík chce mít na Hradě Drábovou

09.07.2016 10:18 | Zprávy
autor: vam

Lídr TOP 09 Miroslav Kalousek by chtěl, aby se na společném prezidentském kandidátovi shodly TOP 09, ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce o kandidátovi strany na prezidenta rozhodnout ve vnitrostranickém referendu. A lídr STAN Petr Gazdík by na postu prezidenta rád viděl šéfku Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Gazdík chce mít na Hradě Drábovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

Ta se však prezidentkou nestane, protože kandidaturu odmítá. „To není pro mě. Kraj je maximum, kam jsem schopna se ve správě věcí veřejných posunout,“ uvedla Drábová, která jde do podzimních krajských voleb jako dvojka na kandidátce STAN.

Kalousek by byl zase rád, aby se na společném kandidátovi dohodly TOP 09, ODS, KDU-ČSL a ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Hlasování o důvěře

Kritizujete Babiše za to, že na hlasování chyběl, ale není vám spíš trapně z toho, že jste vyvolali hlasování a pak nebyli schopni ani zajistit, aby hlasovala všichni poslanci z opozice? Jitka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 159 miliard nás okradli, sypal ze sebe Babiš před jednáním EU a hrozí akcí

11:51 O 159 miliard nás okradli, sypal ze sebe Babiš před jednáním EU a hrozí akcí

V Belgii startuje neformální summit lídrů EU. Český premiér Andrej Babiš vystoupil ještě před začátk…