Generál Blaško: Nedělejte ze slušných lidí udavače

25.01.2017 13:37

Finanční úřady by měly mít pravomoc v rozhodování, komu výjimku udělit a samozřejmě za to nést i odpovědnost. Ne plošně, ale individuálně rozhodovat, kdo může být ze systému EET vyřazen a na jak dlouho, píše generálmajor Hynek Blaško, krajský zastupitel za SPO.

Generál Blaško: Nedělejte ze slušných lidí udavače
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

A vyzývá – nedělejte ze slušných lidí, dodržujících zákony, udavače. „A co to takzvané udavačství na podnikatele, jenž nevydal účtenku. Ti, co to takhle nazývají, se vlastně staví proti zákonu a špiní ty, kterým není jedno, že se zákon nedodržuje. Tak na co se zákony přijímají, když mají platit pro jedny a druhé ne. Zákony přece platí pro všechny,“ píše Blaško.

Další zarážející skutečností je podle Blaška zveřejnění chyby v objemu přebytku státního rozpočtu a to, že za to nikdo nenese odpovědnost a politici se nezodpovědně radují z velikosti „medvěda“, kterého rozporcují. „Každý podnikatel, kterému by ekonom ve firmě takto pracoval, dotyčného vyhodí na hodinu, a tady nic. Čekám na chvíli, kdy se uvede, že to není pravda a že se do systému nabourali ruští hackeři, aby destabilizovali naše hospodářství,“ podotýká Blaško s tím, že teď před volbami by se náramně hodilo odhalit špiona, který se chystal ovlivnit volby. „Máme na to vytvořen úřad, tak by se měl blýsknout. Jako celek to na mě dělá dojem hlídacího psa, který bude rozhodovat, který politický subjekt je jakýsi …fob, …sta, atd. a bude podávat podněty pro zahájení vyšetřování a tím vyřazení z volebního klání,“ dodal Hynek Blaško.

Celý příspěvek ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak na tohle nemám žaludek. Ohlasy na Kalouska u Moravce

21:30 Tak na tohle nemám žaludek. Ohlasy na Kalouska u Moravce

V nedělních Otázkách Václava Moravce se sešli dva opoziční poslanci – Miroslav Kalousek (TOP 09) a J…