Generál Pavel: Detailní důkazy se nedozvíme. Ale věříte Putinovi, nebo Koudelkovi?

19.04.2021 9:05

Vrbětický výbuch označil za agresi a „státní terorismus“ generál Pavel. „Konkrétní a detailní důkazy o zpravodajských zjištěních se z objektivních důvodů nedozvíme,“ přiznal. Ale celá záležitost se prý dá smrsknout do jednoduché otázky: Věříte plukovníku Putinovi, nebo plukovníku Koudelkovi?

Generál Pavel: Detailní důkazy se nedozvíme. Ale věříte Putinovi, nebo Koudelkovi?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

Anketa

Rusko vyhostilo 20 lidí z naší ambasády v Moskvě. Má ČR vyhostit další ruské diplomaty?

12%
88%
hlasovalo: 17128 lidí
Do kauzy výbuchu ve Vrběticích se vložil i bývalý předseda vojenského výboru NATO, generál Petr Pavel. „Akce vedená příslušníky speciální jednotky vojenského zpravodajství proti civilnímu zařízení suverénního státu je aktem otevřené agrese a nebojím se říct státního terorismu. Proti tomu se musíme velmi razantně postavit a chránit naši bezpečnost. Sami i ve spolupráci se spojenci,“ prohlásil generál v den, kdy vláda přišla se skandálními odhaleními. Ovšem v neděli konstatoval „že konkrétní a detailní důkazy o zpravodajských zjištěních se z objektivních důvodů nedozvíme“.

„Je to věcí důvěry v instituce a jejich představitele. A pokud si mám vybrat mezi důvěrou v plukovníka ve výslužbě Putina a ve (stále ještě) plukovníka Koudelku, mám jasno,“ říká generál.

Podle něj jsme zahlédli jen špičku ledovce ruských aktivit v Česku. „Musíme se zaměřit na všechny jejich sítě a aktivity. Nabízím svoje zkušenosti a pomoc doma i mezi spojenci v zahraničí. Jsme suverénní země a nikdo se tu nesmí chovat jako na dobytém území,“ nabízí své služby generál, ovšem bez uvedení o jakou funkci by se mělo jednat.

A má i návrh, co se týče ruského velvyslanectví: „Činnost české ambasády v Moskvě byla ‘recipročním a proporčním’ rozhodnutím Ruska v podstatě ukončena. Udělejme stejný krok. Trocha klidu prospěje nejen náměstí Borise Němcova, ale celé ČR. A až se vzduch vyčistí, můžeme začít znovu a tentokrát lépe.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…