Generál Pavel dostal Českou a slovenskou transatlantickou cenu

19.05.2018 6:51

Předseda Vojenského výboru NATO, český generál Petr Pavel včera dostal Českou a slovenskou transatlantickou cenu, která je každoročně předávána u příležitosti konání mezinárodní konference Globsec. Spolu s Pavlem byl tentokráte oceněn i výkonný viceprezident nevládní Atlantické rady Američan Damon Wilson.

Generál Pavel dostal Českou a slovenskou transatlantickou cenu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel
reklama

Předávání zmiňované ceny je společnou iniciativou organizace Globsec a českého sdružení Jagello 2000. Ocenění Pavla organizátoři konference zdůvodnili jeho přínosem k posílení transatlantických vazeb během jeho působení na různých pozicích. Například v letech 2012 až 2015 byl Pavel náčelníkem generálního štábu české armády.

Loni dostal zmiňovanou cenu někdejší československý ministr obrany a diplomat Luboš Dobrovský, v minulosti byli oceněni například bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a český diplomat Michael Žantovský.

Na konferenci Globsec dnes mezi jinými řečníky vystoupil český premiér Andrej Babiš, který kritizoval koncept takzvané dvourychlostní Evropské unie, pokud by rozdělil Evropu. Předseda české vlády se vyslovil i pro to, aby se debaty o budoucnosti EU účastnily všechny státy bez ohledu na to, zda se zapojily do jednotlivých projektů užší spolupráce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…