Generál Pavel si dopisoval na síti: Pane Kalousku, stává se z vás stará hysterka...

05.01.2023 23:38 | Ze sítí

Prezidentský kandidát generál Petr Pavel vyvolal na sociální síti pozdvižení, když se povyšoval nad všechny své předchůdce ve funkci náčelníka generálního štábu. Je totiž toho názoru, že tento post vykonával o mnoho „nezávisleji“. Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP 09) jeho sebevědomí zchladil studenou sprchou.

Generál Pavel si dopisoval na síti: Pane Kalousku, stává se z vás stará hysterka...
Foto: Screen: YouTube
Popisek: Miroslav Kalousek

„Funkci náčelníka generálního štábu jsem vykonával poněkud nezávisleji, než bylo u mých předchůdců zvykem. Služba své zemi a vědomí odpovědnosti za naši armádu pro mě vždy byly důležitější než dobré vztahy s nadřízenými – politiky,“ uvedl jeden z favorizovaných kandidátu na hlavu státu.

K tomu dodal, že jeho slova rádi potvrdí Andrej Babiš, Martin Stropnický nebo Alexandr Vondra, s nimiž občas vedl poměrně ostré spory. „Jsem připraven hájit zájmy naší země v podobném duchu i nadále – sebevědomě a nezávisle, ale zároveň uvážlivě a klidně,“ řekl prezidentský kandidát s podporou vládní pětikoalice.

 

 

Netrvalo dlouho a ostře se do něj v následné diskusi obul exministr Miroslav Kalousek. Pavlovi vzkázal, že naopak nic nepředvedl: „Pomluvit všechny své předchůdce, náčelníky generálního štábu, abyste ukázal, jaký jste hrdina, to by vám zřejmě šlo. Já jsem vás do té funkce jako člen vlády volil. Ale na rozdíl od Pezla či Šedivého jste tam nepředvedl nic. Tak je alespoň nepomlouvejte,“ rozčílil se politik.

Pavel mu odpověděl, že se chová až hystericky: „Pane Kalousku, z vás se už opravdu stává stará hysterka. Vidět ve slovech ‚poněkud nezávisleji‘ pomluvu, to chce velkou zaujatost,“ reagoval generál. K tomu ještě dodal, že ke všem svým předchůdcům chová respekt vojáka k vojákovi, čemuž podle něj Kalousek nemůže rozumět.

 

Debatu o Pavlově nazávislosti ale navštívil i bývalý poslanec hnutí ANO Milan Feranec. Ten poznamenal, že „stavu, kdy se generálové začnou chovat nezávisle na volených politicích se obvykle říká vláda vojenské junty“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

4:37 „Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

Světu je Západ lhostejný. Je to vidět jak na sdružení BRICS, tak na stavu klesající migrace, pro kte…