Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...

25.11.2018 10:43

Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.

Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Otázky Václava Moravce.

"Je potřeba říct, že Krym je okupované území suverénní země. Je pod mimořádným dohledem, především ukrajinských a ruských bezpečnostních složek. Je nemožné, aby se na území Krymu dostal někdo mimo pozornost těchto služeb. Samotné jméno, pokud procházel systémem víza a kontrol, tak musel upoutat pozornost," poznamenal Pavel. 

"Ruská strana samozřejmě využije každé zájmové osoby. Minimálně na něho navázat někoho, přes koho by se mohli dostat blíž k premiérovi," dodal Pavel s tím, že nechce spekulovat, že onou osobou mohla být ona ukrajinská přítelkyně Andreje Babiše mladšího. Ruské tajné služby používají podle něj mladších inteligentních žen, takzvaných honey trap, velmi často.

"Minimálně je tady riziko, že s tím Andrejem Babišem mladším mohla mluvit řada lidí, kteří jej informačně vytěžovali," zmínil Pavel, že zpravodajské služby mohly získat materiál, kterým by premiér mohl být vydíratelný.

  • Původní text ZDE

"Ruská strana působí na Krymu všemi svými tajnými službami," dodal Pavel. "Veškerá kontrarozvědná činnost na Krymu je velice silná. Bylo by velice naivní očekávat, že Rusko nebude Krymu věnovat zvýšenou pozornost. 

Podle Pavla je pro Českou republiku daleko větším nebezpečím než terorismus země jako Rusko a Čína. "Terorismus se snadněji prezentuje jako hrozba. Aktivity Ruska a Číny jsou většinou pod povrchem," dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…