Generál Pavel z rádia velice vážně zaútočil na Jaroslava Foldynu

3. 5. 2018 17:46

Moderátorka Marie Bastlová ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala generála Petra Pavla. Zeptala se ho, zda je mnohokrát zmiňovaná hybridní válka vedena i proti Česku. A pokud ano, jak se jí můžeme bránit? Přesvědčte se sami, jak host odpověděl.

Generál Pavel z rádia velice vážně zaútočil na Jaroslava Foldynu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pavel a Miloš Zeman
reklama

Podle Pavla se stačí podívat na ruskou vojenskou doktrínu, která o informační válce hovoří jako o jedné možnosti pokračování nikdy nekončícího konfliktu. Tato doktrína říká, že NATO a Západ jsou jejím protivníkem, připomněl hned v úvodu pořadu host. Jen se mění intenzita, s jakou Rusko informační střet vede. V poslední době tato informační válka nabírá na obrátkách. „Když to řeknu laicky, hodně se toho děje a lidé nemají možnost sledovat všechno a Rusko toho využívá,“ pokračoval Pavel.

K vedení této války prý Rusko využívá celou řadu odborníků. Vůbec nejnebezpečnějším aspektem této kampaně je, že je vedena podprahově a my si často neuvědomujeme, že je vedena. „Mnohdy je ta demokracie jen okrajová. Cílem toho je ukázat, že liberální demokracie západního typu je v podstatě neefektivní a je třeba ji nahradit něčím, co má řád a co má vedení,“ rozvíjel Pavel téma na rozhlasových vlnách.

V České republice prý toto riziko poslední dobou podceňujeme, což je problém. Čeští občané musejí mít dostatek informací k tomu, aby byli schopní odhalit manipulace s veřejným míněním, o které se Rusko pokouší. Někteří čeští politici prý této dezinformační kampani prý ještě pomáhají. Jedním z takových politiků je podle Pavla i poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Pro mě pan Foldyna je naprosto nedůvěryhodný. Pokud se jako politik honosí tím, že se nechá vyfotit s příslušníky gangu, kteří se ani netají tím, že porušují zákony své vlastní země... Tak takový politik pro mě ztrácí důvěryhodnost,“ nebral si servítky Pavel.

Došlo i na kauzu novičok. Pavlovi se zdálo adekvátní, že byly ze západních zemí vyhoštěny desítky ruských diplomatů. Použití smrtící látky typu novičok na území našeho partnerského státu je naprosto nepřijatelné. My jako spojenci bychom měli plně podpořit Velkou Británii. Podle Pavla bychom tak měli učinit i ve chvíli, kdy sami nemáme jasné důkazy o tom, že v útoku měla prsty Ruská federace. Jednou jsme se totiž rozhodli, že chceme být členy nějaké rodiny – rodiny západních států – a rodina má držet při sobě.

V této souvislosti podotkl, že je dobře, když se prezident Miloš Zeman obrátil na tajné služby, aby zjistily, zda byl novičok v minulosti na našem území. To, co už se Pavlovi nezdálo v pořádku, byl druhý krok prezidenta, že o tom veřejně mluvil do médií.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

To platí i v případě nedávného útoku USA, Velké Británie a Francie v Sýrii. Útok byl odplatou za použití chemických zbraní. Používání chemických zbraní je nepřijatelné. Rusko bylo o tomto útoku předem informováno. Úder měl jednoznačný cíl. Ten informační cíl, že totiž užití chemických zbraní nezůstane bez odezvy, že ta odezva bude rychlá a bude cílit na ty, kdo útok chemickými zbraněmi provedli.

Česko jako člen Aliance žije v tak bezpečném prostředí, jaké si poslední dobou nemohlo užívat. A vděčíme za to i NATO. Jakékoli úvahy o vystoupení z NATO jsou proto podle Pavla nebezpečné a pro republiku v podstatě sebedestrukční.

Než se rozloučil s posluchači, prozradil Pavel, že po odchodu z armády za pár měsíců nehodlá vstupovat do politických vod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

21:40 Promoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) i přes nesčetná ujišťování, že nás v tomto týdnu uzavírání obcho…