Generál Šedivý varuje českou společnost. Na toto se teď připravme ze strany Ruska

19.04.2021 15:46 | Zprávy
autor: jma

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý dle svých slov věří informacím o zapojení ruských agentů do výbuchů muničního skladu ve Vrběticích. Takto třaskavou informaci s mezinárodním přesahem by podle něj jinak tajné informační služby nevypouštěly. „Takže je téměř stoprocentní jistota, že se na tom ruští agenti podíleli, byl to akt vojenského nepřátelství na území jiného suverénního státu,“ hodnotí Šedivý.

Generál Šedivý varuje českou společnost. Na toto se teď připravme ze strany Ruska
Foto: Cevro Institut
Popisek: Generál Jiří Šedivý

Šedivý v rozhovoru pro rádio Impuls prohlásil, že víkendovým šokujícím informacím v kauze Vrbětice věří. „Veřejnost sice ještě nezná všechny informace a nejspíše je znát ani nebude, ale já si myslím, že to, co řekl premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček, je pravda. Tak třaskavou informaci, která narušuje vztahy mezi Českem a Ruskem, by jinak české tajné informační služby nevypouštěly. Takže je téměř stoprocentní jistota, že se ruští agenti podíleli na obou výbuších muničního skladu Vrbětice,“ má jasno bývalý náčelník Generálního štábu.

Výbuchy muničního areálu ve Vrběticích podle něj nejsou státním terorismem ze strany Ruska, jak prohlásil například předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Tento pojem pro mě má trochu jiný obsah. Myslím, že se jedná o akt nepřátelství, který byl proveden vojenskou jednotkou, konkrétně ruskou GRU. Byl to akt vojenského nepřátelství na území jiného suverénního státu,“ říká Šedivý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…