Europol podle slov generálmajora Martinů rozhodně nebyl překvapen změnou v prioritách. Obchod s lidmi, pašeráci i ochrana hranic totiž patří do běžného záběru činností, kterými se úřad zabývá. V současnosti funguje mezinárodní tým, jehož cílem je rychlé vyhodnocení informací o obchodu s lidmi a jejich zprostředkování zemím, které je využijí.
Jedním z jejich prostředků pro boj s migrační krizí je „systém takzvaných hotspotů“. Jsou to vlastně předsunuté kanceláře Europolu v místech, kde dochází k největší koncentraci uprchlíků, kde „společně působí hned několik organizací EU“, včetně Frontexu a EASO, což je Evropský podpůrný úřad pro azyl. První taková kancelář vznikla v italské Katánii, další právě vzniká na řeckém ostrově Kos a jedna se připravuje i v Maďarsku
„Mimo jiné i díky italskému hotspotu jsme od začátku roku odhalili na třicet tisíc pašeráků,“ říká Martinů a dodává, že ten největší pašerácký gang si za dobu svého fungování vydělal desítky milionů eur.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Lidové noviny , Martinů , Europol , uprchlíci , migrační krize
autor: spa
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce