Generále Pavle, držte pusu. Štefec připomněl bijci Číňanů, jak sám v čele armády přispěl k současnému průšvihu

19.03.2020 15:43

Bezpečnostní expert a zbrojní analytik Jaroslav Štefec nechápe vyjádření generála Petra Pavla, podle kterého je závislost na dovozu z Číny bezpečnostním rizikem. Pavel to řekl v souvislosti s velkou dodávkou roušek a respirátorů, které mají dorazit z Číny. Podle Štefce má ale Pavel sám máslo na hlavě, protože jako náčelník generálního štábu toleroval a možná i podporoval nahrazování českých firem v obranném průmyslu nekvalitními dodávkami z Číny a jiných levných trhů.

Generále Pavle, držte pusu. Štefec připomněl bijci Číňanů, jak sám v čele armády přispěl k současnému průšvihu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jaroslav Štefec

Štefec na svém facebooku v souvislosti s rouškami také připomíná spory pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) s Čínou. „Z pohledu pana primátora Hřiba je úplně jedno, jestli pochcípají stovky nás důchodců kvůli tomu, že Čína, dnes bohužel téměř monopolní výrobce ochranných roušek a respirátorů, nebude přehlížet jeho výlevy o lidských právech a lásce k Tibetu a upřednostní jiné zájemce o tyto komodity,“ píše Štefec o Hřibovi, který nakonec objednal velkou zásilku roušek z Indie.

„No, a z pohledu stovek řadových Pirátů (o nás důchodcích ani nemluvě) je úplně jedno, jestli chcípne pan Hřib, a rádi si ty respirátory a masky z nenáviděné Číny vezmeme,“ líčí pobaveně Štefec, že v aktuální situaci vůbec nezáleží na tom, odkud roušky jsou.

Jako druhý paradox Štefec líčí vyjádření generála Petra Pavla a Jiřího Šedivého, kteří v souvislosti s dodávkou roušek z Číny varují před bezpečnostním rizikem závislosti na čínském dovozu.

„Pan generál Pavel jako náčelník generálního štábu (abych nevypadal jako zaujatý, i jeho předchůdci a nástupci) bez mrknutí oka tolerovali vytlačování českých výrobních firem obranného průmyslu z okruhu dodavatelů AČR a jejich nahrazování šíbry, kšeftaři a překupníky, tolerovali dovoz shitových hadrů a výrobků z nich z Číny, průstřelných balistických ochran ze spojeneckého Turecka, látek z bratrského Pákistánu,“ kritizuje Štefec.

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33472 lidí
Podle něj se Pavel ani Šedivý nezajímali o to, „že překupníci klidně nechávají šít české uniformy z čínských látek v Severní Koreji a armádě je prodávají za stejnou cenu, jako by byly vyráběny v ČR z kvalitních u nás vyrobených látek. Jen když mohli kšeftaři vykázat slevy, inkasovat zálohy a platit lobbistům a partě zkorumpovaných úředníků MO a důstojníků na GŠ jejich prebendy. Lidi, kteří na tyto praktiky upozorňovali, byli vytěsněni, vyšetřování skončilo, zapomeňte,“ je rozmrzelý Štefec.

Závislost na Číně je podle něj strategický a makroekonomický problém s tvrdými průniky do běžného života a ekonomiky země. „Ale pane generále Pavle, nemůžete z toho vinit současnou vládu! Jako NGŠ jste to přehlížel a možná i podporoval! A co jste proti tomu udělal jako nejvyšší vojenský představitel NATO? Naprosté... dejme tomu nic, ačkoliv by bylo namístě spíše nějaké vhodné expresivum,“ kritizuje Štefec a vyzývá, aby teď v době krize Pavel a ostatní mlčeli.

„Stav, v němž jsme, zoufalá bezpečnostní situace, v níž jsme se ocitli, je i vaším dílem. Tak prosím, aspoň teď držte pusy, nepouštějte do světa svá všem naprosto zřejmá moudra a nerozeštvávejte zbytečně lidi,“ radí Štefec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: jma

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

21:54 Schillerová počítala ztráty kvůli inflaci. Smál se jí Síkela, celá TOP 09 a další. Ale trapas! „Má to správně,“ přiznal Kalousek

Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO) včera ve svém twitterovém příspěvku počítala, o …