George Soros a covid. Robert Fico udeřil, dnes bude veselo

17.11.2020 6:51

Osolil to! Jeden z nejvýraznějších slovenských politiků, Robert Fico, svolal tiskovku. Schytala to neziskovka, premiér Matovič i George Soros. Jde o zakázky za miliony eur. Vláda premiéra Matoviče je prý napojena na dodavatele covidových testů. Podle Fica celý podvod zakrývá nezisková organizace a platí to miliardář Soros. Jak je to možné?

George Soros a covid. Robert Fico udeřil, dnes bude veselo
Foto: Screen Youtube
Popisek: Robert Fico, předseda strany Smer

Robert Fico to podle svých slov hned na úvod osolil. Nezisková organizace Transparency International Slovensko se podle bývalého premiéra a nyní opozičního politika chová jako zločinecká organizace, která záměrně kryje špinavé obchody vlády s covidovými testy. Má na to prý jasné důkazy. Ještě předtím odsoudil vyjádření některých vládních politiků, zejména slovenského ministra vnitra, který měl prohlásit, že policie bude tvrdě zasahovat proti demonstracím 17. listopadu. „Podívejte se na protesty v Německu, nechápu, proč má být zítřejší protest zkropený studenou vodou, zhanobený pokutami a nějakými dalšími silovými kroky ze strany mocenských složek tohoto státu. Je to něco nevídaného.“ Oznámil také, že na 17. listopadu svolal všechny poslance strany SMER k soše Alexandera Dubčeka.

Anketa

Chcete, aby Pavel Novotný byl na kandidátce ODS pro volby do Poslanecké sněmovny?

14%
86%
hlasovalo: 13637 lidí

Pak už přešel k nekalým obchodům s testy. Postěžoval si, že média o něčem takovém vůbec neinformují a podezřelá fakta zcela ignorují. Jedná se zejména o firmu Eurolab Lambda z Trnavy, která měla získat zakázku na dodání testů i přesto, že měla nedoplatky na sociálním pojištění, a ve veřejné soutěži o zakázku se tak ocitla nezákonně. „Proč malá firma z Trnavy, která sídlí v perníkové chaloupce, dostala v průběhu 15 dní zakázku za 45 a půl milionu eur?“ ptal se dál Fico. Firma podle něj nedala ani nejlepší nabídku.

Majitel společnosti Eurolab Lambda je podle Fica napojen na premiéra Matoviče, protože údajně zároveň provozuje soukromou školu, do které chodily dvě děti premiéra a Matovičova manželka v této škole působila na manažerské pozici. Bývalý premiér odhalil i napojení ostatních vládních stran na tuto společnost. „Co byste udělali v takové situaci se mnou, kdybych byl premiér?“ ptal se Fico novinářů.

Fico dále uvádí, že Transparency international následně sepsala o nákupu testů zprávu, ve které tvrdí, že napojení dodavatele Eurolab Lambda na vládní koalici nemá žádný reálný základ. „To nemyslíte vážně, to si z nás dělají srandu?“ rozčílil se Fico. Dále odcitoval přímo ze zprávy: „Tento blog vznikl díky finanční podpoře Open society for Europe.“

„Odkdy tady platí Soros útoky na stranu SMER. Jak to funguje, že si napíšu blog a to zaplatí Soros?“ Ptal se dál Fico. „My nebudeme respektovat, že smlouva je nezákonná, nebudeme respektovat jasné propojení vládních politiků na tento kšeft. Transparency International je krmená penězi od Sorose, který nenávidí Slovensko.“

Pak se politik obrátil zase přímo k novinářům v místnosti: „Vás žádám, abyste začali slovenskou veřejnost informovat i o něčem jiném než o tom, co píše ve statusech Igor Matovič. Toto přece nemůžete zakrývat,“ a dodal: „Když Transparency International působila za naší vlády, tak jsme všechno dělali zle, a teď je tady zlodějna, která je placená Sorosem, a hned je to v pořádku.“

Fico také zapochyboval, že novináři něco o údajném vládním podvodu napíší: „Přátele, ale už to vidím, jak dnes nic o té zlodějně nenapíšete. To snad i vám dává Soros peníze? Tak to přiznejte, že i vám to všechno platí,“ pálil politik do žurnalistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

7:35 Zesměšnění Fialy. Už začalo. Boj se Zemanem může skončit nečekaně

Nejmenuješ? Kompetenční žalobu na tebe. Tak by se ve zkratce dal popsat postoj pětikoalice vůči prez…