George Soros zahřměl z německých novin: Ještě více uprchlíků do Evropy. A investujte do nich

07.10.2016 16:10

Finančník, multimiliardář a filantrop George Soros v komentáři pro Die Welt znovu vyzval evropské státy, aby přijaly větší množství migrantů a chovaly se k nim dobře. Hlavně ty ekonomické prý totiž budou ještě potřebovat.

George Soros zahřměl z německých novin: Ještě více uprchlíků do Evropy. A investujte do nich
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros

Soros sice přiznává, že je třeba bránit vnější unijní hranice, nicméně jedním dechem dodává, že by členské státy EU měly přijímat více uprchlíků ze států takzvané první linie, tedy států sousedících s krizovou oblastí, a to řádným a bezpečným způsobem.

Evropa by dle jeho názoru měla vytvořit migrantům, hlavně těm ekonomickým, příjemné prostředí k žití. Tento požadavek ospravedlňuje Soros tím, že se to do budoucna vyplatí. „Evropa stárne a tak výhody migrace jednoznačně převýší problémy a náklady způsobené začleňováním přistěhovalců,“ argumentuje filantrop.

I přesto, že je přesvědčen, že se Evropě z ekonomického hlediska vyplatí přijímat a začleňovat do své společnosti velké množství uprchlíků, vyzývá Soros EU, aby neváhala vynaložit minimálně 30 miliard eur alespoň po několik následujících let na migrační politiku.

Podle Sorose je také třeba sjednotit mechanismy na ochranu hranic a azylové procesy. Nucené přesidlování uprchlíků se mu však vůbec nepozdává. „EU nemůže nutit členské státy k přijímání uprchlíků, když nechtějí, či uprchlíky k tomu jít někam, kde nejsou žádoucí,“ zdůraznil Soros.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…