Globální finančník George Soros oslovil národ přes Bakalovy noviny: Jste sobci, nedbáte na evropský zájem. Skoro jako ten Orbán, co chce zničit EU

02.10.2015 10:08

Předseda nadační sítě Open Society Foundations George Soros se v dnešním komentáři pro Hospodářské noviny vyjádřil k uprchlické krizi. Podle něj je nutné, aby Evropa skončila se sobectvím. „Členské země se zaměřují na vlastní zájmy a často jednají proti zájmům ostatních. EU potřebuje společnou ochranu hranic a azylovou politiku,“ píše.

Globální finančník George Soros oslovil národ přes Bakalovy noviny: Jste sobci, nedbáte na evropský zájem. Skoro jako ten Orbán, co chce zničit EU
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

Podle Sorose je právě chybějící společná azylová politika důvodem, proč se sílící příliv uprchlíků proměnil ze zvládnutelného problému v další politickou krizi. „Všechny členské země se sobecky zaměřují na vlastní zájmy a často jednají proti zájmům ostatních. To zesílilo paniku. EU potřebuje všeobecný plán, který znovu zavede efektivní kontrolu přílivu uprchlíků. Evropský plán musí jít ruku v ruce s globální reakcí pod taktovkou Organizace spojených národů. Tím se zátěž syrské krize rozprostře mezi větší počet zemí,“ dodal.

Následně představuje šest součástí takového všeobecného plánu: EU musí přijímat nejméně milion uchazečů o azyl ročně, musí stát v čele globálního úsilí o pomoc Libanonu, Jordánsku a Turecku na podporu čtyř milionů uprchlíků, musí začít budovat azylovou a migrační agenturu a společnou pohraniční stráž EU, musí se vytvořit uchazečům o azyl bezpečné trasy do cílových zemí, operační a finanční schémata vyvinutá EU by se měla využít k vytvoření globálních standardů pro zacházení s uchazeči o azyl a běženci a nutná je také mobilizace soukromého sektoru, nevládních organizací, církevních skupin a firem, aby vystupovaly v roli sponzorů.

„Také maďarský premiér Viktor Orbán předložil šestibodový plán řešení krize. Jeho plán, který podřizuje lidská práva uchazečů o azyl a migrantů bezpečnosti hranic, však hrozí rozdělit a zničit EU, neboť se zříká hodnot, na nichž byla Unie vybudována, a porušuje zákony, jimiž se má řídit. EU na to musí reagovat skutečně evropskou azylovou politikou, která skoncuje s panikou a zbytečným lidským utrpením,“ uzavřel Soros.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sráč? Mrtvý komunista Colotka na tapetě: Informace i výkřiky lidí typu Rejžek

7:24 Sráč? Mrtvý komunista Colotka na tapetě: Informace i výkřiky lidí typu Rejžek

Badatel a historik Michal Macháček napsal na svém facebookovém profilu o úmrtí nejdéle sloužícího pr…