Gott hovoří o třídním boji. Nehrají jej. Lidi nemají na jídlo, vzkazuje Jandák

22.07.2011 11:17

Zlatý slavík Karel Gott se v magazínu Dnes vyjádřil k tomu, že na Radiožurnálu považují jeho písně za ohrané. Podle Gottova názoru se nic nezměnilo od dob minulých, prostě je vydán zákaz nehrát některé interprety nebo skupiny. Stínový ministr kultury a poslanec ČSSD Vitězslav Jandák to považuje za nepodstatné. Podle něj nemá v době, kdy se hroutí celý stát a lidé nebudou mít za chvíli co jíst, řešit jestli v nějakém rádiu hrají, nebo nehrají Gotta.

Gott hovoří o třídním boji. Nehrají jej. Lidi nemají na jídlo, vzkazuje Jandák
„Paní Hikelová, ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu, v televizních zprávách řekla - Gotta a další z minulé éry u nás nehrajeme, posluchači si to nepřejí," stěžuje si v tisku nejpopulárnější český zpěvák Karel Gott. Přesto si nemůže příliš naříkat. Na jiné stanici Českého rozhlasu má vlastní pořad, kde každou hodinu v sobotu dopoledne může říkat a pouštět co chce.

Psali jsme:
Karel Gott: Velké peníze, to je politika. Prezidentem být nechci
Neuvěřitelné. Škrtministr překonal i slavíka Gotta
Analytik nechápe jízlivý útok na Karla Gotta v Partii na Primě

Jsou jiné problémy

Gott tvrdí, že mu současná situace připomíná třídní boj. Prý je vše jak v minulosti a je vydán zákaz hrát některé zpěváky a skupiny. Stínový ministr kultury za ČSSD Vítězslav Jandák se trochu podivuje nad formulací třídní boj, která opravdu z Gottových úst zní přinejmenším nepatřičně.


„Podívejte, já si netroufnu posoudit, jak často ho, která stanice hraje. Osobně poslouchám Country radio a tam Gotta hrají. Rozhodně mi nepřijde, že by byl nějak perzekuován. Hlavně mi přijde naprosto nepodstatné, jak často hrají v rozhlase Gotta nebo Vondráčkovou, tady jsou jiné problémy," řekl pro ParlamentiníListy.cz svérázný poslanec Jandák.

Všechno jde od desíti k pěti

A problémy začíná bývalý herec hned specifikovat. „Lidi za chvíli nebudou mít co žrát a my budeme počítat, kolikrát v rádiu hráli Lady Karneval, nebo Malovaný džbánku. To je postavené hlavu. Myslím, že tady jsou závažnější věci k řešení. Hroutí se systém bezpečnosti, protože nejsou peníze na platy policistů, hroutí se doprava, všechno jde od desíti k pěti," říká bývalý herec.

Ve svém oboru, tedy filmu, mu nepřijde, že by nějací herci, či režiséři v televizi byli zakázaní. „Televize vytáhne všechno, co má v archívu. Tím ušetří a může financovat  slovenské  filmy jako Cigán. Je pravda, že v nových filmech se často objevují někteří herci jako Macháček, Trojan, Vilhelmová a další, ale já jim to přeji. Já navíc už stejně nehraji, protože sloužím republice," vyznává se Jandák.

Jandák o kultuře a ČT:
Jandák brutálně setřel Havlův režijní debut
Slovenský film Cigán platila ČT. Jandák se brutálně rozčílil

SLEDUJEME téma volba nového šéfa ČT

ZDE SLEDUJEME dění v ČT

Vondráčková neuspěla

Před nedávnem si zpěvačka Helena Vondráčková si u Rady Českého rozhlasu stěžovala, že její písně záměrně nehraje Radiožurnál.  U Rady ČRo ale se s tížností neuspěla. „Rada ČRo je přesvědčena, že k porušení vámi citovaných norem v žádném případě nedochází," odpověděl zpěvačce místopředseda instituce Tomáš Ratiborský. Zmiňovaná ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová, tvrdí, že Český rozhlas zpěvačku, ani další umělce z minulé éry, neignoruje.

„Některé mé písně jsou natolik oblíbené, že se o nich dá říci, že téměř zlidověly. Tím spíše jsem přesvědčena o tom, že se moje tvorba dá zařadit k národnímu kulturnímu bohatství, na jehož využívání se má Český rozhlas podílet," napsala Vondráčková ve stížnosti pro Radu Českého rozhlasu.

Dále čtěte:
Vondráčková neuspěla u Rady ČRo se stížností, že ji málo hrají
Uražený Gott: V Písku mě neuvidí, představitelé města jsou nevděční
Aféra kolem nehraní Vondráčkové mě pobavila, směje se Tachecí

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš Urban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…