Gratulace od Sikorského. Iniciativní blbec? Ivan Hoffman o USA, Rusku a Německu

02.10.2022 5:00 | Komentář
autor: Ivan Hoffman

Událostí týdne je výbuch potrubí s plynem pod Baltem. Zatímco média hlavního proudu momentálně berou každého experta, který je ochoten ukázat na Rusko, v Polsku se neudržel europoslanec Radek Sikorski a svým poděkováním USA poslal veškerou válečnou rétoriku vniveč. Tak to vidí komentátor Ivan Hoffman, kterého věc přivedla k obsáhlejšímu zamyšlení nad vztahy USA a Německa, které je výbuchy poškozeno nejvíce.

Gratulace od Sikorského. Iniciativní blbec? Ivan Hoffman o USA, Rusku a Německu
Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

Pominula hrozba, že Severními proudy 1 či 2 doteče do Evropy levný ruský plyn. K výbuchům na mořském dně se sice oficiálně nikdo nehlásí, ale bývalý polský ministr obrany a zahraničních věcí, současný europoslanec Radek Sikorski už na twitteru zareagoval fotografií havárie, ke které připojil stručný komentář: „Thank you, USA.“

Kdo ví, zda Američany potěšil. Útok na plynovod je sabotáž, a ta se obvykle svádí na nepřítele, univerzálního viníka všeho zlého, v daném případě tedy na Rusko. Zatímco naše média horečně hledají experty, kteří by důvěryhodně vysvětlili, proč si Rusové zničili ropovod a byznys, Sikorski kašle na to, jak má sabotáž vypadat, neumí si radost ze zničeného Nord Streamu nechat pro sebe a spěchá být prvním gratulantem skvělým Američanům.

Propagandisté se chytají za hlavu a říkají si cosi ve smyslu okřídleného „iniciativní blbec je horší než třídní nepřítel“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…