Grebeníček: ČSSD ví, že lustrační zákon je nesprávný. Zaorálek to potvrdil

26.02.2014 12:24

Proč ČSSD odmítla zrušit protiústavní lustrace? Tak se ptá jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz komunistického poslance Miroslava Grebeníčka. Ten v odpovědi označil ČSSD za stranu, které nevadí porušování Ústavy a Listiny základních práv a svobod. Sociální demokraté podle něj odmítají ctít a prosazovat principy právního státu.

Grebeníček: ČSSD ví, že lustrační zákon je nesprávný. Zaorálek to potvrdil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Grebeníček v poslanecké lavici

Čtenáře ParlamentníchListů.cz zajímalo, proč ČSSD odmítla zrušit protiústavní lustrace, když pan Zaorálek přímo přiznal, že jde o pronásledování lidí a zároveň vyslovil domněnku, zda to není proto, že jejich někteří prominenti jsou agenti StB a jejich svazky nejsou veřejné a někdo je vydírá, aby jednali proti Ústavě a spravedlnosti.

„Kolega Zaorálek skutečně argumentoval, podobně jako skupina poslanců KSČM, která navrhla zrušení lustračních zákonů, tím, že početné skupině občanů se upírají základní lidská práva zaručená Listinou základních práv a svobod a že se to dělá bez dokazování nějakého provinění, na základě pouhé evidence v registrech někdejší Státní bezpečnosti. Doslova řekl, jak jsem si teď ověřil ve stenozáznamu, že dnes by Ústavní soud nemohl souhlasit s tou nerovnoprávností, která v tom je. Že tady prostě vytváříme skupinu lidí, která nemá všechna práva,“ odpovídá Grebeníček a zdůrazňuje upírání lidských práv.

Celá odpověď Miroslava Grebeníčka ZDE:

„Na otázku, proč ČSSD chce v lustračním honu na čarodějnice pokračovat, by Vám ale měli odpovědět sociální demokraté. Ptejte se jich. Já mohu jen konstatovat, že ono `přiznání` Lubomíra Zaorálka jako špičkového politika ČSSD, že lustrace jsou v rozporu s Ústavou, s Listinou základních práv a svobod, je samozřejmě pozoruhodné,“ píše dále ve své odpovědi.

Sociální demokraté odmítají ctít a prosazovat principy právního státu

Podle Grebeníčka nastavil Zaorálek sám sobě a sociálním demokratům jako celku nepěkné zrcadlo. „O neústavnosti lustrací tedy sociální demokraté vědí, ale z 50 poslanců ČSSD pro zrušení lustrací hlasovali jen tři stateční,“ zdůraznil komunistický poslanec s tím, že to vypovídá o charakteru strany. „O tom, že sociální demokraté z nějakého důvodu odmítají ctít a prosazovat principy právního státu a Listinu základních práv a svobod. Je koneckonců veřejně známé, tuším, že to bylo řečeno také ve sněmovně, že ČSSD nejenže lustrační zákony uplatňuje v mezích stanovených předpisy, ale že dokonce sama iniciativně nad rámec lustračních zákonů lustruje vlastní členy a funkcionáře, nutí je, aby předkládali ve straně lustrační osvědčení,“ kritizuje Miroslav Grebeníček praxi v sociální demokracii. „Proč to tak je, to se ptejte v Lidovém domě,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…