Grebeníček napsal knihu o církevních restitucích. Máme ukázky

20.12.2018 11:47 | Zprávy
autor: Radim Panenka

„Ve znamení kříže“, takový název nese nová kniha poslance a někdejšího šéfa KSČM Miroslava Grebeníčka. Týkat se bude především problematiky církevních restitucí a obecně působení katolické církve z pohledu komunistického politika. ParlamentníListy.cz získaly ještě před oficiálním vydáním ukázky z knihy.

Grebeníček napsal knihu o církevních restitucích. Máme ukázky
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Miroslav Grebeníček

Kniha o římskokatolické církvi, kterou bývalý předseda a dlouholetý poslanec Komunistické strany Čech a Moravy Miroslav Grebeníček vydává, nepochybně vyvolá diskusi. Už samotný podtitul publikace „Podvody nelze halit svatou rouškou“ napovídá, že nepůjde o nějaký „lehký čajíček“ na čtení před spaním, ale o zdrcující kritiku.

Grebeníček svůj nový literární počin oficiálně představuje právě ve čtvrtek, a to na půdě Poslanecké sněmovny. Redakce ParlamentníchListů.cz ale už nyní přináší několik ukázek z chystané knihy.

Na stránkách publikace je kupříkladu možno nalézt kritiku církve z důvodu, že zpochybňovala demokratické volby. „Nebylo to poprvé a nepochybně ani naposledy, kdy se katoličtí hodnostáři naváželi do vlády vzešlé z demokratických voleb. K Sobotkově vládě měli mnozí oprávněné výhrady. Avšak o legitimitě jeho kabinetu nelze pochybovat. Zato legitimita takzvaných církevních restitucí se blížila nule, i když Miroslav Kalousek (TOP 09) 18. září 2014 ve Sněmovně tvrdil něco jiného,“ píše Grebeníček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Co s tím hodláte dělat?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svobodni-Tajne-nakupy-za-penize-danovych-poplatniku-792807 Souhlasím s vámi, ale má někdo šanci něco změnit? Je pravda, že si ta komise dělá pořád co chce a mám dojem, že nikdo nemá šanci to vlastně ovlivnit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

19:50 Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

Spolek Milion chvilek pro demokracii v čele s Mikulášem Minářem dnes odpoledne svolal pochod na podp…