Grebeníček se brání: Zeman střelil kozla, nejsem neostalinista

10.02.2013 0:15

Bývalý předseda KSČM Grebeníček zpochybnil tvrzení, že Palachův čin směřoval proti komunistické totalitě, za což si od budoucího prezidenta Miloše Zemana vysloužil označení neostalinisty. Grebeníček se takovému přízvisku ale brání.

Grebeníček se brání: Zeman střelil kozla, nejsem neostalinista
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM
reklama

 

„Zaznamenal jsem zkratovitý komentář nově zvoleného prezidenta republiky k mému vystoupení ve Sněmovně k uzákonění významného dne upálení Jana Palacha,“ stojí v Grebeníčkově vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Zeman si podle něj zřejmě kvůli vyčerpání z volební kampaně nenašel dostatek času na to, aby se seznámil s tím, co on skutečně ve sněmovně pronesl a co nikoliv.

Budoucí prezident by neměl střílet od boku

„Až si čas najde, zjistí, že, diplomaticky řečeno, střelil kozla. Ve sněmovním stenozáznamu si snadno ověří, že jsem návrh zákona podpořil a hájil Palacha před zjednodušenými falsifikacemi a pravicovou cenzurou jeho skutečných postojů a cílů,“ brání svůj projev Grebeníček. Politik nastupující do role hlavy státu by podle jeho mínění neměl střílet od boku a podléhat tlakům médií, s nimiž on sám prý přece má negativní zkušenost.

Snadno vyvrátit lze podle Grebeníčka tvrzení Zemana o jeho postojích v době Pražského jara a v době protestu Jana Palacha proti cenzuře a okupaci. „Konec konců i o tom bylo mé vystoupení v parlamentu. Považuji za vhodné poskytnout Miloši Zemanovi stenozáznam mého vystoupení, který si dovolím přiložit k mému blahopřání k jeho zvolení do funkce prezidenta,“ dodává závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

13:24 Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

V Prostoru X herec Miroslav Donutil komentoval současná opatření. Že je nedodržují ti, kdo je nařizu…