Greta protáhla obličej, když jí Donald Trump ukradl show. Šíří se VIDEO ze zákulisí OSN

23. 9. 2019 21:43

Dramatický a hrozivý výraz na pódiu, protažený obličej v zákulisí. Dvě tváře Grety Thunbergové ukázaly kamery během klimatického panelu OSN. Ta první vyvolala potlesk publika, i když mu Greta spílala. Ta druhá byla zcela jistě neplánovaná.

Greta protáhla obličej, když jí Donald Trump ukradl show. Šíří se VIDEO ze zákulisí OSN
Foto: Screen ČT24
Popisek: Greta Thunbergová hovoří v OSN

„Mé poselství je: Budeme vás sledovat,“ zahájila Thunbergová bez pozdravu či jakýchkoliv úvodů své vystoupení, načež diváci začali tleskat. To se opakovalo ještě několikrát, dokonce i po hrozivým tónem proneseném výroku, že pokud dnešní generace politiků situaci okamžitě nevyřeší, mládež s Gretou v čele jim to nikdy neodpustí.

„Vy se obracíte na nás, mladé? Jak se opovažujete. Vy jste uloupili mé dětství svými prázdnými slovy… jsme na počátku velkého vyhlazení, a vy o tom nechcete mluvit, vykládáte jen pohádky o ekonomickém růstu… říkáte, že nám nasloucháte a že chápete, jak je to naléhavé. Jsem smutná, jsem rozzlobená a nevěřím tomu. Protože jestli skutečně chápete situaci, a přesto s tím nic neděláte, tak jste zlí lidé,“ zaznělo také v jejím vystoupení.

Média se neshodla, zda se při svých dramatických slovech Thunbergová rozplakala, nebo měla pouze slzy na krajíčku. V každém případě dcera švédského herce a operní pěvkyně předvedla značně emocionálně nabitý výkon.

Na facebookovém profilu webu Euronews se ale šíří i pozoruhodné video ze zákulisí klimatického summitu OSN.

Kamera zabírá Gretu Thunbergovou, která se se svým štábem usmívá. Jenže pak se její výraz podstatně změní, dokonce naplňuje to, čemu se říká „protažený obličej“. Stane se tak ve chvíli, kdy zjistí, že do zákulisí summitu přichází někdo, kdo jí ukradl její show.

A není to nikdo jiný než americký prezident Donald Trump, který svým typickým razantním způsobem nastoupil přímo doprostřed místnosti. Všichni přítomní novináři se hned přeorientovali na něj. Prezident totiž původně avizoval, že se klimatického panelu nezúčastní.

Následně začíná odpovídat na otázky novinářů, zatímco Greta stojí v koutě.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další problém Čižinského a Pirátů. Ale nejsou v tom sami. Ultimátum na Praze 1

17:17 Další problém Čižinského a Pirátů. Ale nejsou v tom sami. Ultimátum na Praze 1

Koalice Prahy 1 Sobě, Pirátů, My, co tady žijeme (KDU-ČSL, STAN, Iniciativa občanů) a Zelených má pr…