Greta zakotvila v New Yorku. OSN vyslala na přivítanou 17 plachetnic

28.08.2019 20:19

Šestnáctiletá aktivistka Greta Thunbergová na sociální síti Twitter oznámila, že po dvou týdnech doplula na jachtě z Evropy ke břehům amerického New Yorku. Delegace OSN chystá slavné středoškolské studentce velké uvítání.

Greta zakotvila v New Yorku. OSN vyslala na přivítanou 17 plachetnic
Foto: Repro ČT
Popisek: Aktivistka Greta Thunbergová na fóru TEDx

„Země! Před námi svítí světla Long Islandu a New Yorku,“ oznámila Thunbergová v brzkých ranních hodinách amerického času, kdy New York ještě obestírala tma.

Na cestu se vydala na jachtě bez toalety, sprchy a kuchyně. Cesta, která původně měla trvat pár dní, se protáhla až na dva týdny.

Podle informací ČTK, jež se odvolává na další agentury, Thunbergová pronese 23. září v sídle Valného shromáždění OSN projev. V něm pravděpodobně bude apelovat na politiky ze všech koutů světa, aby se vážně zabývali otázkou globálního oteplování planety. Z ČTK informaci převzal např. server Lidovky.cz.

„Organizace spojených národů vyšle aktivistce na uvítanou 17 plachetnic, které reprezentují 17 cílů udržitelného rozvoje. Symboly těchto cílů jsou zobrazeny na plachtě každé z lodí, které budou na Thunbergovou čekat u břehů Manhattanu. Kromě klimatických opatření patří mezi cíle udržitelného rozvoje také například konec chudoby a rovnoprávnost žen,“ napsal server.

Než Greta přeplula Atlantik, vznikla o ní oslavná píseň:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…