Grossův chráněnec Kadlec načapán. Švýcaři našli podezřelé miliony na jeho kontě

10.11.2011 9:01

Největší podezřelou částku, jaká byla na účtech českých státních úředníků objevena, odhalili Švýcaři. Vlivný státní úředník Tomáš Kadlec za dobu svého šéfování Čepru získal podezřelých 30 miliónů korun. Není to přitom jediný neobvyklý příspěvek, co na kontě Tomáše Kadlec přistál.

Grossův chráněnec Kadlec načapán. Švýcaři našli podezřelé miliony na jeho kontě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úplatek, ilustrační foto
Švýcarské úřady vypátraly desítky milionů korun, které do jejich země přišly na bankovní konto kdysi nejmocnějšího státního úředníka - ředitele Národního bezpečnostního úřadu a později i šéfa strategické státní firmy Čepro Tomáše Kadlece, informuje server Aktuálně.cz.

Žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze v oficiálním přípisu Kadlecovy miliony označil za peníze pocházející z trestné činnosti. Jde o nejvyšší podezřelou částku, jaká kdy byla na účtech státních úředníků objevena.

Jeden z nejvlivnějších zaměstnanců státu spolupracoval i s Krejčířem

Kadlec roky patřil mezi nejvlivnější zaměstnance státu a jeho pozice byla díky silnému politickému krytí zejména ze strany ČSSD neotřesitelná. Miliony dorazily na Kadlecův účet poté, co tohoto úředníka sociální demokraté v roce 2003 vyslali do čela státní firmy Čepro.

Právě kvůli podezřelým transakcím v této firmě se pražští žalobci na Švýcary obrátili. Zmíněná částka přitom není jediným podezřelým příspěvkem na Kadlecovo konto. V době, kdy Kadlec Čepro řídil, dorazily mu na účet v České spořitelně dva miliony korun od blízkého spolupracovníka uprchlíka Radovana Krejčíře.

Kontroverzní podnikatel Krejčíř v té době stál za pokusem vyvést z Čepra miliardy korun a později přiznal, že peníze nechal vložit na Kadlecův účet právě on. Sám Tomáš Kadlec se k informacím o svém účtu ve Švýcarsku ani k tématu příspěvků od Krejčíře odmítl vyjádřit.


Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pal

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

18:49 VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

Blíží se zlatý hřeb večera, volal na Václavském náměstí první místopředseda SPD Radim Fiala, když na…