Hádky ve vládě o školy v přírodě. Plagovi úředníci odmítají nápady od Arenbergera

15.05.2021 10:23

Ministerstvo školství se ohradilo proti návrhu podmínek pro konání škol v přírodě, tak jak mu jej navrhlo Ministerstvo zdravotnictví. Vzneslo k němu proto připomínky. Resort školství chce změnit způsob testování na covid-19 tak, aby byly školy v přírodě realizovatelné, informuje iDNES.cz.

Hádky ve vládě o školy v přírodě. Plagovi úředníci odmítají nápady od Arenbergera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého navrhlo Ministerstvo zdravotnictví pro školy v přírodě PCR test z oficiálního testovacího místa, a to ne starší než 72 hodin.

Původní zdroj ZDE

„Vyjádření ministerstva zdravotnictví nás překvapilo, s návrhem nesouhlasíme a žádáme změnu způsobu testování u škol v přírodě tak, aby byly tyto akce realizovatelné,“ uvedla mluvčí resortu školství Aneta Lednová.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pondělí potvrdil, že žáci budou moct do škol v přírodě vyjet od 31. května, podmínky ale nepřiblížil. Už 7. května v rozhovoru s Radiožurnálem avizoval konání škol v přírodě od konce tohoto měsíce ministr školství Robert Plaga. Řekl tehdy, že podmínky bude muset určit hygienická služba a Ministerstvo zdravotnictví.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…