Hájek podepsal manifest Akce D.O.S.T.

12.11.2012 21:33

Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek připojil svůj podpis pod Manifest D.O.S.T. Ten slaví páté výročí vzniku. Informuje o tom server Prvnizpravy.cz.

Hájek podepsal manifest Akce D.O.S.T.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek
reklama

Manifest Hájek podepsal u příležitosti křtu své knihy Smrt v sametu. Hájek při představování knihy dal slovo předsedovi Akce D.O.S.T. Michalu Semínovi a ten situace využil a překvapeného Hájka poprosil, aby řady signatářů Manifestu rozšířil. Ocenil totiž, že Hájek, i Hrad obecně, iniciativu dlouhodobě podporují, ale Hájkův podpis mezi signatáři prý stále chybí.

„Říkám si, že by v tento den vlastně bylo příznačné, kdybyste se přidal mezi signatáře,“ řekl Semín Hájkovi s tím, že D.O.S.T. je často napadán jako "prodloužená ruka Hradu". Aspoň by to chvíli vypadalo, že Hrad je prodloužená ruka Akce D.O.S.T., řekl s úsměvem Semín, zřejmě v narážce na to, že Manifest už kdysi podepsal i tajemník prezidenta Ladislav Jakl.

Prezidentův vicekancléř namítal, že v životě ještě nic nepodepsal, dokonce ani žádnou petici, dokonce ani petici na podporu prezidentského kandidáta. „Nepodepsal jsem Chartu 77, nepodepsal jsem ani Několik vět či Dva tisíce slov, nebo další podobné nesmysly a blbosti,“ řekl. Protože je ale podle něho dnešní doba natolik závažná a přelomová, je zapotřebí podepsat něco tak "disidentského", jako je Manifest D.O.S.T., souhlasil vicekancléř.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…