Halt! Evropská solidarita? Merkelová prý toto provedla Švýcarům a Rakušanům. Jde o roušky

13.03.2020 18:24 | Zprávy

Omezuje Německo vývoz zdravotnického vybavení? Server Bloomberg přišel s tvrzením, že ano. Švýcarsko předvolalo německého velvyslance, kvůli zablokování zásilky 240.000 roušek. Rakouská ministryně hospodářství požádala svůj německý protějšek, aby uvolnil zásoby určené pro její zemi. „Nejsme kategoricky proti exportu, ale chceme pochopit, co se stane, protože dříve to bylo tak, že roušky nešly tam, kde byly nejvíce potřeba, ale kde se za ně nejvíce platilo,“ uvedl německý spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn. Merkelová to však odmítla se slovy: „Neexistuje zákaz vývozu. Chceme jen zajistit, aby lékařské materiály byly ve správných rukou.“

Halt! Evropská solidarita? Merkelová prý toto provedla Švýcarům a Rakušanům. Jde o roušky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Americký informační server Bloomberg informoval o situaci ve Švýcarsku, ke které došlo v souvislosti s koronavirem. Tato událost způsobila menší diplomatickou třenici mezi Německem, a právě Švýcarskem a Rakouskem. Proč? Kvůli rozhodnutí vlády Merkelové o zákazu exportu ochranných lékařských prostředků.

Celý článek Bloombergu je možno najít ZDE

Švýcarsko si předvolalo německého velvyslance, kvůli zablokování zásilky 240.000 roušek. Rakouská ministryně hospodářství požádala svůj německý protějšek, aby uvolnil zásoby určené pro její zemi.

Výzvy Německu, aby bylo více štědré ve sdílení životně důležitých dodávek se svými sousedy, přicházejí poté, co minulý týden vyhlásilo zákaz vývozu zařízení na lékařskou ochranu. Zdůrazňují také rostoucí napětí mezi evropskými zeměmi v důsledku rychle rostoucího počtu případů koronaviru na celém kontinentu.

„Nemůže to být tak, že Německo zadržuje roušky pro Rakousko jen proto, že jsou skladovány na německém místě," řekla rakouská ministryně hospodářství Margarete Schramboecková novinářům ve Vídni. „Tyto výrobky jsou určeny pro rakouský trh a jednostranné kroky Německa způsobují problémy pouze v jiných zemích,“ dodala.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: tle

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přijel z USA kvůli „Fialově kauze“: Tajné služby, média, vlády. Shellenberger a uniklá data

4:44 Přijel z USA kvůli „Fialově kauze“: Tajné služby, média, vlády. Shellenberger a uniklá data

V Evropě i v USA jsou stále častější „kafkovské momenty“, kdy je člověk souzen, ale netuší za co, uv…