Hamáček: Na Petříčka útočí hlavně KSČM. Se Zemanem mám korektní vztahy

04.03.2019 9:02

Sociální demokraté mají za sebou sjezd. Stejně jako každá jiná politická strana i ČSSD tvrdí, že staronový předseda Jan Hamáček a jeho tým místopředsedů posunou stranu dál a přiblíží ji voličům. Jedním z členů nového Hamáčkova týmu místopředsedů je také ministr zahraničí Tomáš Petříček. Hamáček je se zvolením Petříčka spokojen. Stejně tak je spokojen s tím, že prezident Miloš Zeman stranu podpořil před nadcházejícími parlamentními volbami.

Hamáček: Na Petříčka útočí hlavně KSČM. Se Zemanem mám korektní vztahy
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček po zvolení předsedou ČSSD
reklama

V pátek a v sobotu si sociální demokraté volili nové vedení a skrze manifest ČSSD otevřeli programovou debatu o směřování partaje. Staronový předseda Jan Hamáček věří, že stranu čekají lepší zítřky, pokud si to tedy všichni členové odpracují.

Hamáček je spokojen i s tím, jak na sjezdu vystoupil prezident Miloš Zeman. „Jsem rád, že pan prezident vystoupil tak, jak vystoupil. Před sjezdem se to míhalo spekulacemi, co všechno Miloš Zeman řekne a neřekne. Různí lidé mínili, že jsme šílenci, že ho zveme na sjezd. Viděli jste však, že prezidentovo vystoupení bylo státnické, dodal sjezdu ještě jiný rozměr. Z mého pohledu jde o završení roční snahy nastavit s Milošem Zemanem korektní komunikaci,“ prozradil v rozhovoru pro Lidové noviny předseda strany.

V rozhovoru pro MF Dnes doplnil, že zůstává v klidu i poté, co Miloš Zeman nepřímo kritizoval nového místopředsedu ČSSD Petříčka. Delegátům v obecné rovině doporučil, aby nevolili někoho, kdo v komunálních volbách dostal jen asi 2 procenta hlasů. Hamáčkovi však přišel Petříčkův projev zajímavý. Delegáty rozesmál tím, že na ně vytáhl Ferdu, maňáska své sedmileté dcerky, kterého si na sjezd přivezl jako talisman.

„Jeho projev jsem sledoval, přišel mi docela vtipný. I zapojení maňáska je něco, co tam asi patřilo, protože to je věc, která je mu vyčítána. Tomáš Petříček svojí každodenní prací dokazuje, že není žádná loutka. Je to sebevědomý ministr. Myslím, že ze strany prezidenta ataky vůči němu tak silné nejsou, nejvíc útočí komunisté. Divil bych se, kdyby neútočili, protože vidí spojence jinde než my. Když jsem pana ministra Petříčka viděl na schůzce ústavních činitelů, probíhala komunikace s panem prezidentem standardně,“ uvedl Hamáček.

Prý se pokusil naplno využít šance k narovnání vztahů ČSSD a jejího někdejšího předsedy Zemana, což se snad podařilo, protože se nenaplnili katastrofické předpovědi, že si Zeman do svých bývalých spolustraníků s chutí rýpne.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Teď se Hamáček hodlá pouštět do programových střetů s hnutím ANO Andreje Babiše, kupříkladu zavedení bankovní daně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

8:07 Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

Maďarský parlament schválil zákon týkající se LGBT komunity a z některých dalších evropských zemí za…