Hamáček by nejradši naúčtoval Klausovi účet za lékařskou péči. Exprezident má covid

23.02.2021 20:49

Odpůrce roušek, bývalý prezident Václav Klaus, jemuž bude letos osmdesát let, onemocněl covidem-19. Podle mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinky byl Klaus pozitivně testován dnes odpoledne.

Hamáček by nejradši naúčtoval Klausovi účet za lékařskou péči. Exprezident má covid
Foto: FB Petr Macinka
Popisek: Exprezident Václav Klaus se šátkem okolo krku
reklama

Anketa

Kdo je lepší politik?

70%
hlasovalo: 13884 lidí
Ke Klausovi se na Twitteru ve středu večer nebývale tvrdě vyjádřil také ministr vnitra Hamáček. „Přeji mu brzké uzdravení, ale náklady na péči bych mu s chutí naúčtoval," uvedl předseda sociální demokracie.

V reakcích na tento tweet ovšem zástupce socdem chválu nesklidil.

„Pane ministře, jen za poslední zakázku už dlužíte nám, občanům, vašim zaměstnavatelům, jejichž penězi disponujete, zhruba 40 milionů. Tak si moc nevyskakujte," napsal jeden z pisatelů v souvislosti s nákupem antigenních testů firmou, která v tomto odvětví nikdy nepůsobila.

O kauze mimochodem podrobně informovala naše redakce o víkendu.

„Vidíte, to já bych vám zase naúčtoval ten váš slavný tendr na testy pro školy," napsal další pisatel. „Pane ministře, nic ve zlém, ale já bych Vám naúčtovala všechny ty vakcíny, které se válí v Říčanech a mohli lidem usnadnit průběh nemoci. Ať byl či je VK jakýkoliv, Vy mu nesaháte ani po kotníky!! V ničem!" dodal jiný.

„Tak nevím, jestli účtovat, zdravotní pojištění si jistě platil.  Možná ale zabere lůžko někomu, kdo se choval odpovědně a měl prostě tu smůlu, že někde udělal drobnou chybu nebo mu například špatně těsnil respirátor. A to je smutné a nespravedlivé," uzavřel další z přispěvatelů.

Bývalý prezident se proti vládním opatřením, která mají zamezit šíření koronaviru, vyslovoval nesčetněkrát. Veřejně také uvedl, že se proti covidu-19 nenechá očkovat. K očkování ho vyzval současný prezident Miloš Zeman. „Nech se očkovat, Václave, nebo riskuješ ve svém věku, že tě covid dožene," řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…