Hamáček má dalšího vyzyvatele. Je z Brna, mluví o dravém mládí a chce se odstřihnout od Babiše

24.03.2021 17:34

Nejen Jan Hamáček a Tomáš Petříček si to o druhém dubnovém víkendu rozdají na sjezdu ČSSD. Do souboje se v Brně přihlásil ještě třetí kandidát.

Hamáček má dalšího vyzyvatele. Je z Brna, mluví o dravém mládí a chce se odstřihnout od Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Anketa

Je dobře, že mají být na covid testováni všichni zaměstnanci i OSVČ?

39%
61%
hlasovalo: 8148 lidí

Břetislav Štefan je starostou brněnské městské části Líšeň a v sociální demokracii zastává post jihomoravského krajského předsedy. Po 10. dubnu by ale rád byl předsedou celé vládní strany po Janu Hamáčkovi.

V úterý večer jej proti současnému předsedovi a místopředsedovi nominovali kolegové z Jihomoravského kraje. O vedení strany se uchází s programem, podle kterého je Jan Hamáček součástí problémů, do nichž strana spadla.

„Touha po restartu je ve straně velmi silná. Pokud nechceme skončit pod pětiprocentní hranicí, musíme se oprostit od spolupráce s předsedou vlády Babišem, začít být konkrétní a umět nejen představit, ale i implementovat příklady správného fungování moderního sociálního státu, který nebude pro naši zemi přítěží, ale naopak příležitostí,“ cituje server iDNES.cz Štefana, který získal 80 procent hlasů.

Současně se předseda nechal schválit i do čela jihomoravské kandidátky do Poslanecké sněmovny. Následují jej starosta Slavkova Michal Boudný a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová, kterou prohlásil za jednu z nejvýraznějších tváří ČSSD.

Na kandidátce naopak vůbec není současná končící stranická dvojka, poslanec a bývalý brněnský primátor Roman Onderka. Tomu se navíc od Štefana dostalo nálepky „staré politické tváře“, kvůli kterým strana upadá.

ČSSD se podle něj musí odstřihnout od svých vazeb na Andreje Babiše a Miloše Zemana. Štefanův projev obsahoval také výzvy k novému impulzu, dravému mládí a „moderním sociálnědemokratickým myšlenkám, které se prosazují v prosperujících státech západní a severní Evropy“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

6:21 Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

Znal prezident obsah odpovědí nemocnice senátorům? A schválili podání zprávy Miloš Zeman nebo jeho r…