Hamáček se zastal policie. Jde o Faltýnkovu kauzu

11.03.2019 14:12 | Zprávy
autor: mp

Ministr vnitra Jan Hamáček se po dnešní schůzce s policejním prezidentem Janem Švejdarem nedomnívá, že informace z kauzy kolem prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a firmy Kapsch unikly do médií od policie, napsala ČTK.

Hamáček se zastal policie. Jde o Faltýnkovu kauzu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček po zvolení předsedou ČSSD

Hamáček to uvedl na Twitteru. Švejdar již dříve popřel únik odposlechů od kriminalistů. V médiích se podle něj objevily jen informace z dokumentů, které dostali i obvinění či obhájci.

„Mluvil jsem s policejním prezidentem a nemám žádný důvod se domnívat, že došlo k úniku informací od policie. Jeho vysvětlení je pro mě dostačující,“ napsal na Twitteru Hamáček. Novinářům později řekl, že Švejdar věc prošetřil. Tisk se podle policejního prezidenta dostal k údajům z příkazů k domovní prohlídce či sdělení obvinění. K těmto dokumentům mají přístup státní zástupci, obvinění, advokáti i další lidé. „Já jsem s tím, myslím, spokojen. Mně šlo o to, aby hned od začátku bylo jasné, že od policie informace neutíkají,“ dodal ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jakub Janda byl položen dotaz

Jaký je váš názor?

Co si myslíte o vyloučení ukrajinského skeletonisty Vladyslava Haraskevyče z olympijského závodu? A jak se díváte na to, že sportovci mohou startovat pod neutrálním statusem? Ptám se vás jako bývalého sportovce a nyní politika. Jak se na to díváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš vyvěsí ukrajinskou vlajku. Dostal pochvalu od Kupky i TOP 09

21:15 Babiš vyvěsí ukrajinskou vlajku. Dostal pochvalu od Kupky i TOP 09

Místopředseda TOP 09 Lukáš Otys pochválil premiéra Andreje Babiše za vyvěšení ukrajinské vlajky na Ú…