Hamáček v kandidátském projevu: Lidé vidí, že ti velcí a silní si berou daleko víc, takže...

18.02.2018 14:44

Po druhé hodině odpoledne se Jan Hamáček přihlásil o slovo a v kandidátském projevu popsal, o co se pokusí jako nový předseda ČSSD, bude-li zvolen. Tato země je bohatá, jenže lidé vidí, že toto bohatství není rozdělováno spravedlivě. Proto sociální demokraté prosazují zdanění velkých zisků a především zdanění bank.

Hamáček v kandidátském projevu: Lidé vidí, že ti velcí a silní si berou daleko víc, takže...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.
reklama

Na úvod Hamáček konstatoval, že členové ČSSD spolu opět musejí mluvit, a to i prostřednictvím anket. Ve středních Čechách prý otevřel anketu, zda by sociální demokracie měla vstoupit do vlády. Právě díky této anketě Hamáček ví, co si středočeští sociální demokraté myslí. Ankety samy o sobě však nestačí. Sociální demokracie se prý musí otevřít lidem. A to se týká i Lidového domu. „A chci vám slíbit, že kdokoli do Lidového domu zavolá nebo napíše, tomu bude odpovězeno,“ sliboval Hamáček.  

V programu se ČSSD musí vrátit k lidem práce, k zaměstnancům, k drobným živnostníkům a k rodičům, kteří potivě vychovávají své děti. To všechno jsou podle Hamáčka voliči ČSSD.  

„Naše země je bohatá, ale lidé vidí, že to bohatství není rozdělováno spravedlivě. Lidé vidí, že ti velcí a silní si berou daleko více a že je na ně jakákoli finanční kontrola krátká,“ hřímal u řečnického pultíku Hamáček. „Banky v České republice mají dvojnásobné zisky než v jiných zemích Evropské unie... Proto mluvíme o sektorové dani. Prostě dejme lidem spravedlnost a oni nám dají svůj hlas. V prosazování spravedlnosti vždy byla a bude velká úloha sociální demokracie,“ doplnil.

„Pokud mě zvolíte, tak já budu ten, kdo se do řízení strany zapojí už zítra,“ sliboval také Hamáček. Postaví tým pro komunální i pro senátní volby a pokusí se i o to, aby sociální demokracie znovu uspěla. Ale pokud chce uspět, tak se také nějakým způsobem musí podílet na správě České republiky.

„Hnutí ANO nám náš program vytunelovalo. Lidé, kteří dříve psali program sociální demokracie, dnes píší program pro ANO. A my nemůžeme být v absolutní opozici. Copak můžeme hlasovat proti růstu důchodů?“ ptal se Hamáček delegátů.

„Já chci zdůraznit, že jednat o vládě neznamená do ní vstupovat nebo do ní běžet. Kdykoli budeme mít pocit, že ta jednání nejsou žádaným směrem, tak ta jednání můžeme ukončit,“ sliboval Hamáček.

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD v Hradci Králové

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka.
Jaroslav Foldyna (vlevo) a Roman Onderka (vpravo) ...
Volební sjezd ČSSD v Hradci Králové.
Odpůrce prezidenta před místem konání sjezdu ČSSD.
Odpůrci prezidenta Miloše Zemana před místem konán...
Odpůrci prezidenta Miloše Zemana před místem konán...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S vakcínou to jde i jinak. V Srbsku si mohou vybrat, které věří. Výsledek překvapí

22:09 S vakcínou to jde i jinak. V Srbsku si mohou vybrat, které věří. Výsledek překvapí

Komentátor Českého rozhlasu Thomas Kulidakis se vyjádřil k různým dávkám vakcín proti koronaviru. Po…