Hamáček varuje: Bez nouzového stavu propukne chaos

07.02.2021 11:10

Předseda komunistů Vojtěch Filip oznámil, že KSČM už nebude hlasovat pro prodloužení nouzového stavu. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) však varuje, že bez nouzového stavu vypukne v České republice chaos.

Hamáček varuje: Bez nouzového stavu propukne chaos
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Když komunisté v lednu hlasovali pro prodloužení nouzového stavu do 14. února, učinili tak pod podmínkou, že vláda otevře skiareály a žákům a studentům školy. Jenže ani jedno z toho se nestalo a komunisté se zlobí. Šéf KSČM Vojtěch Filip dal na tiskové konferenci po jednání strany najevo, že jeho partaj už další prodlužení nouzového stavu nepodpoří.

Podle ministra vnitra a předsedy ČSSD Jana Hamáčka však v Česku bez nouzového stavu vypukne epidemický chaos.

Jan Hamáček

  • ČSSD
  • Od 12.4. 2021 pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí
  • 1. místopředseda vlády

Anketa

Měl by být ministr Blatný odvolán?

16%
30%
hlasovalo: 10442 lidí

„Mám strach, že budou umírat lidé. Čísla jsou bohužel špatná. ... Všichni víme, že bez nouzového stavu nemůžeme držet opatření, která jsou aktuálně v platnosti. Neboli – pokud nebude nouzový stav, pak všechna opatření skončí. Takže v situaci, kdy jsme na tom nejhůř v Evropě, se všechna opatření rozvolní a následek je jasný: kolaps českého zdravotnictví, armáda bude muset skončit s pomocí v těchto zařízeních, skončí opatření podle krizového zákona a nastane chaos,“ konstatoval Hamáček v rozhovoru pro deník Právo.

Jan Hamáček upozornil, že ve hře je další a pravděpodobně poslední utažení šroubů v podobě omezení pohybu obyvatel na jeden okres, jeden kraj nebo na několik kilometrů. Tento krok by podle Hamáčka znamenal maximum možného. A pak už jen zbývá, aby byla policie ve vymáhámí opatření opravdu důsledná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…