Hamáčka chce za předsedu socdem většina oslovených, ukázal výzkum

8. 4. 2021 11:34

Ve dnech 9. a 10. dubna proběhne 42. sjezd České strany sociálně demokratické, který je zároveň historicky prvním sjezdem, který je kompletně on-line. Krom programových bodů budou účastnici volit předsedu ČSSD. Vybírat mohou ze čtveřice kandidátů. Jimi jsou Kateřina Valachová, Jan Hamáček, Tomáš Petříček a Břetislav Štefan. Jak ukázal bleskový výzkum agentury Phoenix research na spektru levicově orientovaných respondentů, největší šanci má současný lídr.

Hamáčka chce za předsedu socdem většina oslovených, ukázal výzkum
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Sociální demokraté představují novou komunikační kampaň
reklama

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7025 lidí
Hamáčkovi respondenti v citovaném bleskovém výzkumu vyjádřili podporu v 53 procentech. Na druhém a třetím místě skončili téměř se stejným počtem hlasů Kateřina Valachová a Tomáš Petříček (21 a 22 procent). Jihomoravský zástupce socdem Břetislav Štefan obdržel od respondentů pouhá čtyři procenta.

Sociální demokracie pod heslem „Víme, co po covidu“ rozjela kampaň do voleb do Poslanecké sněmovny. Podle Jana Hamáčka je ČSSD jedinou levicovou stranou, která umí vyvést Česko z krize. Země by se neměla spoléhat na mesiáše, kteří se před volbami náhle objeví.

„Lepší šance má určitě stávající předseda Jan Hamáček. Není to sice pro mnohé ideální varianta, ale je to řešení prověřené, předvídatelné a nehrozí nějaký bouřlivý odchod z vlády, který by teď nikdo nepochopil, protože by to odradilo stávající voliče, co ještě sociální demokracii podporují. Mnozí by to brali i tak, že strana utíká během krize a odchází a neví se kam a ve prospěch čeho. O Hamáčkových vyzyvatelů jsem slyšel jen to, že ČSSD je v mizérii, ale neslyšel jsem, s čím pozitivním chtějí přijít, co změnit a co nabídnout delegátům. Nic konkrétního jsem neslyšel. Jen takové opatrnické vyprávění, že by možná z vlády odešli, možná zůstali, ale žádná konkrétní nabídka,” uvedl pro PL politolog Jan Kubáček těsně před zahájením online sjezdu ČSSD.

Celý online přenos bude možné sledovat na FB profilu socdem. Start je ohlášen na pátek 10 hodin, poté ve stejný čas v sobotu.

ParlamentníListy.cz jej budou monitorovat.

Jan Hamáček

  • ČSSD
  • Od 12.4. 2021 pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí
  • 1. místopředseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …