Hamáčkova rychloakce sobotního večera: Ruský velvyslanec přebíral nótu, vedle už se scházeli novináři

18.04.2021 8:23 | Zprávy
autor: nab

Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem vnitra a zahraničních věcí Janem Hamáčkem (ČSSD) předstoupili v sobotu večer před novináře a oznámili, že Rusko bylo zapojeno do výbuchů ve Vrběticích. Tato informace podle facebookové stránky Visegradský jezdec, kde sdíli své postoje kritik ruské strany, zdravotník Karel Paták, učinila sobotní den „požehnaným“.

Hamáčkova rychloakce sobotního večera: Ruský velvyslanec přebíral nótu, vedle už se scházeli novináři
Foto: Vysílání ČT 24
Popisek: Andrej Babiš a Jan Hamáček oznamují zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích

Současně ale důrazně upozorňuje, že tyto zvěsti v novinářské komunitě kolovaly už delší dobu. Vysvětuje, proč předávání informaci bylo tak hektické; premiér podle něj taktizoval. Hamáček, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí (do jmenování nového ministra Jakuba Kulhánka) se měl o ruských agentech ve Vrběticích dozvědět až v sobotu; podle zdrojů Aktuálně.cz měl tyto informace již minulý týden.

Jeho předchůdce Tomáš Petříček uvedl, že on s věcí byl seznámen mnohem dříve. Podle Deníku N chce Hamáček v pondělí podat trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli ohrožení utajované skutečnosti.

Babiš si podle Patáka k předání této informace veřejnosti zvolil „vhodné“ načasování. „Věc už prosákla před dvěma týdny. Když to není megaakutní, mohl si Babiš zvolit timing a očividně to tak udělal,“ píše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kamiony

To, že přetížené kamiony ničí naše silnice, to neříkáte žádnou novinku, a že na to upozorňujete přeci nic neřeší, spíš se ptám, co s tím hodláte udělat, pokud něco? Protože politik nejste první den, tak proč jste nenavrhl něco, co by problém vyřešilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

20:55 „Tušili jsme. Ale tohle je novinka.“ Nastaly zlé dny pro Zelenského

Události posledních dní nejsou pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského příznivé. Najevo vy…