Hamáčku, poplach: Aňa Geislerová přišla něco říct

11.03.2021 15:22

Umělkyně Aňa Geislerová se rozzuřila nad chováním strážníků obecní policie z Uherského Hradiště, kteří provedli nepřiměřený zákrok proti muži s dítětem. „Rezignuj, odpornej Hamáčku, tohle je tvoje vizitka! A vy dva ubožáci! Co vám jede v těch prázdnejch hlavách???“ neudržela se. Tito „imbecilové“ mají být podle herečky z útvaru vyhozeni.

Hamáčku, poplach: Aňa Geislerová přišla něco říct
Foto: Repro ČT
Popisek: Herečka Ana Geislerová v Interview ČT24

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15198 lidí

Herečka Aňa Geislerová se vyjádřila ke včerejšímu zásahu městské policie proti muži v Uherském Hradišti. Videozáznam zásahu se stal rázem virální hlavně kvůli tomu, že celému incidentu přihlížel jeho vystresovaný a plačící tříletý syn, kterému přispěchala na pomoc žena z místní pekárny.

Geislerová nejprve vyzvala ministra vnitra k odchodu z funkce. „Rezignuj, odpornej Hamáčku, tohle je tvoje vizitka!“ uvedla emotivně na úvod. „A vy dva ubožáci! Co vám jede v těch prázdnejch hlavách??? Domluvit je vám málo? Proč nenosíte a nerozdáváte roušky těm, co nemají nebo zapomenou?? Dítě nevidíte? Neslyšíte? Nevnímáte??“ pokračovala ve svých otázkách umělkyně.

Poté vyzvala k suspendaci „těchto dvou imbecilů“, kdy se následně rozmyslela a požadovala nejen suspendaci, ale rovnou vyhazov od policie, ačkoliv to jsou příslušníci městské policie, a nikoliv Policie ČR. „A platíme je z daní?? Hanba!! Styďte se!! Tohle dítě to bude mít v sobě celý život,“ dodala Aňa Geislerová.

Celé vyjádření Ani Geislerové:

Ačkoliv Geislerová poukázala na to, že chování strážníků městské policie je vizitkou ministra vnitra Jana Hamáčka, tak v tom se herečka plete. Obecní policii řídí starosta nebo jiný člen zastupitelstva obce na základě pověření zastupitelstva obce. Je ovšem pravda, že určitou zodpovědnost zde Hamáček má, neboť v květnu byl schválený ministrem vnitra předložený zákon, který by umožnil strážníkům obecní policie na místě uložit pokutu za porušování mimořádných opatření.

Anketa

Je Miloš Zeman dobrým prezidentem? (Ptáme se od 10.3.2021)

79%
21%
hlasovalo: 39270 lidí

Hysterický pláč zoufalého tříletého dítěte doslova šokoval lidi v jedné z ulic Uherského Hradiště. Jeho příčinou byl nepřiměřený zásah městských policistů proti jeho otci, který jej vyzvedl z dětského hřiště a vedl kolem čtvrté hodiny odpoledne zpět domů. Muž se měl provinit tím, že neměl nasazený respirátor, jehož nošení nařídila koncem února vláda uvnitř budov i venku v obcích, v blízkosti cizích lidí a na dalších frekventovaných místech.

„Tati, tati,“ pláče malé dítě, které bezmocně přihlíží, jak se dva policisté snaží zpacifikovat jeho otce na zem a křičí na něj. Nešťastné dítě jen pár centimetrů od nich se pokouší otci pomoct, toho ale jeden z policistů zalehl na záda a druhý mu kroutí ruce, aby jej uvedl v naprostou nehybnost. „Pusťte mě, mám tady dítě,“ snaží se muž policisty přesvědčit, že takové drsné jednání není před zraky dítěte absolutně vhodné.

Dítě se tak v okamžiku ocitá úplně samotné na ulici, jelikož jeho otec byl jediný, kdo mu dělal doprovod. Vystrašeně pak běží k přicházející ženě, pracující v nedalekém pekařství, která si kvůli hluku incidentu všimla. „Neboj se, neboj se,“ uklidňuje plačícího chlapečka volajícího svou mámu, tento drsný zážitek je pro něj očividně více než stresující. Žena neváhá, zvedá dítě do náručí a odnáší jej do bezpečných prostor pekárny. „Nafilmuj to, nafilmuj to,“ prosí žena dalšího přihlížejícího.

„Prosím, zavolejte státní policii, okamžitě zavolejte státní policii,“ žádá přítomné lidi otec dítěte ležící stále na zemi. Policisté si dítěte vůbec nevšímají, pouze oznamují muži, že jej odvedou na služebnu, kde prokáže svou totožnost. Ten je ještě na závěr prosí, aby jej pustili, načež svým kolegům přichází pomoct další policejní posila.

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha i velitel městských strážníků se nakonec omluvili za včerejší zákrok. Podle velitele bylo k zákroku zákonné oprávnění, špatná však byla intenzita. „Chtěl bych se všem lidem, kteří na toto video reagovali, veřejně omluvit za to, co se stalo. Považuji to skutečně za velmi nepříjemné a neakceptovatelné. Jedním z těch důvodů je mimo jiné to, že to zásadním způsobem pošramotí důvěru lidí v městskou policii jako instituci. Myslím si, že se to podepíše na této důvěře a městská policie si ji bude těžko vytvářet, což považuji za velký problém. Zároveň je potřeba říct, že platí vládní nařízení, které nám nařizuje nosit ochranu úst v zastavěném území,“ uvedl starosta města Stanislav Blaha. Všechny důkazy byly předány policii. Pracovněprávní část bude podle svých slov řešit osobně s velitelem městské policie.

„Připojuji se k té omluvě. Strážníci měli k zákroku zákonné oprávnění, ale ta samotná intenzita je předmětem šetření Policie ČR,“ podotkl velitel městské policie. Pevně věří, že trestnost naplněna nebude, ale nechce předjímat závěry vyšetřování. „Intenzita měla být jiná vzhledem k přítomnosti malého dítěte,“ dodal velitel. Starosta pak doplnil, že oba strážníci byli postaveni mimo službu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: tle

Ing. Zdeněk Nekula byl položen dotaz

Co děláte proti zdražování potravin?

A prosím, buďte konkrétní. Zatím jen sledujete marže a cena potravin dál roste. Navíc, jak zjistím, kdo má jak vysokou marži? Vím, že odmítáte plošná opatření, ale podle mě nepřicházíte z žádnými? Proč třeba aspoň nepomůžete zemědělcům a farmářům, aby nemuseli zdražovat a uživili se? Děkuji za konkr...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporný Zelenskyj s velkým nosem... Německý deník čelí kritice za karikaturu

19:05 Odporný Zelenskyj s velkým nosem... Německý deník čelí kritice za karikaturu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zahájil svým proslovem formou videohovoru letošní setkání S…