Hampl, Zahradil a další vzkazují politicky korektním: Projevy účasti si nechte od cesty, pokrytci. Žádné okecávání...

15.07.2016 14:25

Útok v Nice otřásl každým. Co k němu říkají další politici či osobnosti veřejného života? Všichni vyjadřují soustrast a volají po změnách.

Hampl, Zahradil a další vzkazují politicky korektním: Projevy účasti si nechte od cesty, pokrytci. Žádné okecávání...
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl

„Táhněte do háje s vyjadřováním lítosti nad oběťmi teroru. Buď jste ochotni podpořit skutečně rázná a naprosto konkrétní opatření, aby se něco podobného nemohlo opakovat, nebo raději otevřeně řekněte, že islamistický teror akceptujete a odmítáte bránit své spoluobčany. Projevy účasti si nechte od cesty, pokrytci,“ řekl na adresu politiků sociolog Petr Hampl.

Své k útoku v Nice řekl také europoslanec Jan Zahradil (ODS). „Za poslední rok a půl čelí Francie krvavému teroristickému útoku už potřetí, dohromady už je to hodně přes 200 mrtvých, stovky zraněných. Pokaždé v tom byl nějaký odporný a přitom jasně čitelný vzkaz. Poprvé útok na humor, satiru, svobodu slova (redakce časopisu). Podruhé útok na kulturu, nevázanost, svobodomyslnost (rockový koncert). Potřetí útok na symbol sekulární revoluce a pádu absolutismu (oslava dobytí Bastily),“ vyjmenovává Zahradil. Podle něj jde o guerillovou válku s celou naší evropskou civilizací. „Žádné okecávání to nespraví,“ dodal.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„Upřímnou soustrast pozůstalým po 120 obětech pumového útoku v Bagdádu z minulého týdne. Upřímnou soustrast pozůstalým po 84 obětích vražedného útoku v Nice. Upřímnou soustrast pozůstalým po 20 mrtvých na českých silnicích za minulý víkend. Upřímnou soustrast pozůstalým po zabité dívce na Orlické přehradě před několika dny,“ řekl Václav Láska ze Strany zelených. Podle něj jde o divnou dobu. „Každý den můžete vyslovovat soustrast desítkám pozůstalých po celém světě. Každý den umírají neviní. Ale ono to asi nikdy nebylo jinak,“ dodal s tím, že bývalo i hůř. „Přesto se v záplavě bezpráví po celém světě hůře a hůře hledá motivace pro... vlastně pro cokoli. Se smrtí a bezprávím se nejde smířit. Nejde rezignovat na boj s ním. Nejde přijmout ho jako přirozenou součást života. Ale ani se z něj nesmím podělat,“ řekl. Svá slova uzavřel s tím, že jediné, co nejde, je rezignovat.

Místopředseda Strany zelených Petr Kutílek pak rovněž vyjádřil soustrast rodinám obětí. „A uklidňující vědomí, že Francie se ani z téhle hrůzy nesesype. Tak snad se nesesype podstatná část našich politiků z diskusí na Novinkách,“ řekl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…