Hašek: Reakce na církevní kampaň znemožňují debatu. My v ČSSD řešení máme!

17.08.2012 10:40

První místopředseda sociální demokracie Michal Hašek se obává, že negativní reakce na kampaň jeho strany v případu církevních restitucí má za cíl rozumné debatě o vyřešení zabránit. Hašek naprosto odmítá tvrzení, že ČSSD nepředstavila žádné řešení tohoto sporu.

Hašek: Reakce na církevní kampaň znemožňují debatu. My v ČSSD řešení máme!
Foto: ČSSD
Popisek: 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek
reklama

Každý opravdový demokrat by podle Haška měl přivítat šanci obhájit své argumenty a ne ji zatracovat. Proto má sociální demokracie zájem na téma církevních restitucí vyvolat veřejnou diskuzi.

„Církevní restituce jsou volební téma a jsou také bezesporu tématem pro krajské volby,“ obhajuje kampaň oranžových jejich první místopředseda. Nemůže tomu být jinak proto, že Nečasova vláda odmítá dávat peníze na veřejné služby a přitom plánuje vydat ze státní pokladny přes sto miliard.

„Naprosto také odmítám tvrzení, že sociální demokracie nepředstavila vlastní řešení církevních restitucí,“ píše v MF Dnes Hašek s tím, že je pevně přesvědčen o tom, že je nejen výhodnější pro ČR, ale i pro církve.

Jak člen ČSSD popisuje, mají v plánu vytvořit církevní fond, v jehož vedení budou mít zástupci církví většinu, a zajistí jim tak svobodu v nakládání s jejich majetkem. „Je to řešení standardní a všestranně výhodné,“ obhajuje nápad.

Vláda a představitelé církví zkrátka dluží veřejnosti v souvislosti s restitucemi širokou diskuzi a vysvětlování. Navíc by Hašek očekával, že by se měl Kalousek i Nečas vyjádřit k problematice legitimních obav z prolomení Benešových dekretů. „Mám ale obavu, že právě tato záměrná eskalace problému má za cíl této rozumné a zcela pochopitelné debatě zabránit,“ míní v novinách.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…