Hašek je o krok blíž boji v krajských volbách

18.01.2016 19:51 | Zprávy

Jihomoravský výkonný výbor ČSSD dnes v Brně schválil hejtmana Michala Haška lídrem kandidátky pro letošní krajské volby. Dvojkou bude jeho náměstek Marek Šlapal. ČTK to řekl předseda krajského výboru strany Roman Hanák.

Hašek je o krok blíž boji v krajských volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Lídra by mělo ještě schválit předsednictvo strany a členská základna. "Při hlasování členské základny rozhoduje účast, aby bylo závazné," uvedl Hanák. On sám je navržený na kandidátce jako trojka. Od února bude Haškovi na kraji dělat náměstka. Čtvrtý na kandidátce je vedoucí kanceláře premiéra Bohuslava Sobotky Petr Šelepa, který bude v kraji od února radním pro školství.

Hašek má za sebou v pořadí druhý krok k tomu, aby ČSSD znovu v kraji vedl do voleb. Loni v listopadu získal v Tišnově podporu od krajské konference. Tehdy na ní byl i premiér Sobotka. Po posledních volbách do Sněmovny se přitom Hašek se Sobotkou dostali do konfliktu poté, co Hašek figuroval mezi účastníky tajné schůzky v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem, po níž Sobotka čelil výzvě předsednictva ČSSD k odstoupení. Sobotka však funkci šéfa strany neopustil a později se stal premiérem. Hašek a další účastníci lánské schůzky poté odešli z vysokých funkcí ve straně a Hašek se vzdal i poslaneckého mandátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sleva 30%? Ne, 0. Black Friday se blíží a pasti už jedou

19:45 Sleva 30%? Ne, 0. Black Friday se blíží a pasti už jedou

28. listopadu začne slevové šílenství black friday. Prodejci každoročně slibují výhodné nákupy, ale …