Hasiči letěli do Bejrútu soukromou linkou?! Hamáček ostře zareagoval

06.08.2020 17:50 | Zprávy
autor: vef

České záchranáře přepravoval do Libanonu, kde v minulých dnech došlo k obrovskému výbuchu ve skladu ledku, stroj letecké společnosti Smartwings. Proč ne armáda? Protože má namísto dopravního letectva létající technické muzeum. Alespoň to uvedl šéf ČSSD Jan Hamáček. Píšou o tom Novinky.cz.

Hasiči letěli do Bejrútu soukromou linkou?! Hamáček ostře zareagoval
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Hamáček na sociální síti komentoval diskusní příspěvky některých diskutérů, kterým se nezdálo správné, že český záchranný tým přepravoval do Bejrútu komerční dopravce. Česká republika naopak zareagovala jako jedna z prvních a máme být na co hrdí, neboť jsme poslali do Libanonu špičkový záchranářský tým.  

Ale řeší se, jestli jsem se ďábelským plánem nepokusil zachránit Smartwings sumou 1,5 mil. Kč za let do Bejrútu...“ poznamenal na Twitteru. Ministr vnitra k tomu následně dodal, že armáda žádným strojem, jenž by dokázal přepravit 36 záchranářů se psy a materiálem, nedisponuje, ani jej nedokáže rychle zajistit. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…